МТС запустила мережу 3,75G

Сьогодні, 10 квітня, оператор провів заплановане тестування однієї з перших ділянок власної 3G-мережі в метро Харкова. Вона стала найшвидшою 3G-мережею в країні, а також першою підземною 3G-мережею в Україні.

Протягом тестового періоду до кінця травня скористатися швидкісним мобільним інтернетом можна буде безплатно. Про початок цього постійного тестування буде оголошено додатково. А сьогодні, 10 квітня, 3G-мережа також відкрита для користувачів. Вони отримують доступ до неї автоматично і безплатно протягом дня. Необхідно лише мати смартфон із SIM-карткою «МТС Україна» і підтримкою 3G UMTS. Жодних додаткових налаштувань не потрібно.

«Головна відмінність сьогоднішнього тестування від вимірів, які ми проводили раніше, фактично в лабораторних умовах на тестових майданчиках, полягає в тому, що ми бачимо роботу мережі в реальних умовах. Ми даємо можливість абонентам спробувати швидкості 3G-інтернету в русі, в умовах навантаження, і відчути, наскільки це швидше порівняно з мобільним інтернетом, до якого ми звикли, – коментує подію технічний директор «МТС Україна» Андрій Терещук. – Швидкісний мобільний інтернет у метро – довгоочікувана і надзвичайно затребувана послуга. Тільки за першу годину тестування абоненти згенерували обсяг трафіку вп’ятеро більший, ніж у мережі 2G».

Тестування почалося першим в Україні відеодзвінком під землею. Генеральний директор «МТС Україна» Іван Золочевський здійснив відеодзвінок до Києва заступнику технічного директора «МТС Україна» Олександру Ананьєву. Після цього представники національних та харківських ЗМІ змогли першими протестувати роботу мережі на власних телефонах, а також на смартфонах і планшетах, наданих для тестування компанією Huawei.

Найвища швидкість мобільного інтернету в 3G-мережі в харківському метро склала 32,5 Мбіт/с. Середня швидкість при завантаженій мережі склала від 8-20 Мбіт/с. Це дозволяє миттєво відкривати інтернет-сторінки, переглядати потокове відео, слухати інтернет-радіо або аудіотреки із соціальних мереж, швидко завантажувати відео в соціальні мережі прямо з телефона, здійснювати відеодзвінки.

Крім можливості скористатися в метро швидкісним мобільним інтернетом від «МТС Україна», жителі Харкова та гості міста отримали від оператора інноваційний подарунок – підземну віртуальну галерею, створену за допомогою 3G-мережі «МТС Україна». Галерея розташована на платформі станції м. «Олексіївська». Побачити арт-об’єкти можна за допомогою смартфона. Для цього необхідно:

1) знайти і завантажити в Google Play або App Market додаток – Aurasma;

2) у вкладці пошук вбити назву шару – Харківська муніципальна галерея;

3) у вікні пошуку з’явиться даний шар, натиснути на нього, після чого натиснути кнопку «Follow»;

4) після всіх дій натиснути вкладку «Камера» і наводити камеру під різними ракурсами на стіни станції;

5) програма розпізнає зображення, і на стіні з’явиться картина.