П’ятниця, 24 Травня, 2024

Живлення без батарейок у кожен гаджет: Sony розробила комерційний модуль

Навколо нас купа енергії у вигляді радіохвиль Wi-Fi, мобільного зв’язку, радіо, телебачення, Сонця. І уже скоро цей електромагнітний шум може стати живленням для різноманітних гаджетів. Адже ця технологія вийшла із стадії досліджень та перетворилася на комерційний продукт з новим модулем від Sony.

Sony Semiconductor Solutions оголосила, що розробила модуль збору енергії, який використовує енергію електромагнітних хвиль навколо. У новому модулі застосована технологія, розроблена компанією у процесі розробки тюнера для генерування енергії з шуму електромагнітних хвиль із високим рівнем ефективності.

Ця технологія може використовувати постійно присутній електромагнітний шум, створюваний роботами на заводах, моніторами та освітленням в офісах, моніторами та телевізорами в магазинах і будинках тощо, щоб забезпечити стабільне електропостачання, необхідне для роботи датчиків IoT з низьким енергоспоживанням і комунікаційного обладнання.

Новий модуль використовує металеві частини електронних пристроїв, які служать джерелом електромагнітного шуму, як частину антени, і використовує випрямляч з підвищеною ефективністю перетворення електроенергії. Це дозволяє модулю перетворювати в електрику електромагнітні хвилі у діапазоні від кількох одиниць Гц до 100 МГц.

Модуль потребує мінімальну кількість додаткових компонентів, що забезпечує компактну конструкцію і більшу свободу встановлення. Розмір модуля складає всього 7х7 мм.

У Sony кажуть, що це перша в галузі технологія збору енергії, заснована на цьому методі, яка забезпечує високоефективне виробництво електроенергії.

Крім того, поки електронні пристрої увімкнені в розетку та генерують електромагнітний шум, енергію від них можна збирати, навіть якщо вони не використовуються активно. Це робить цю технологію перспективною в різноманітних ситуаціях, таких як фабрики, офіси, магазини та будинки, як у приміщенні, так і на вулиці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися