Google хоче вбудувати блокувальник реклами у Chrome

Google, яка заробляє на показі реклами, працює над інструментом для її блокування. Такий засіб компанія планує вбудувати у свій браузер Chrome. Нова версія веб-навігатора з блокувальником реклами має вийти вже за кілька тижнів.

Блокувальник реклами у Chrome не повністю прибере рекламні оголошення, щоб зберегти баланс. Він прибере лише ті банери, які псують користувачам настрій, – це спливаючі вікна, автоматичне відтворення відео, «липкі» оголошення, які займають багато місця на екрані, а також оголошення, що відображаються поверх бажаного контенту та блокують до нього доступ і показують таймер очікування. Подібні рекламні оголошення група «Коаліція для кращої реклами» називає неприйнятними. До цієї групи входять такі компанії, як Google та Facebook.

Запровадження власного блокувальника реклами дозволяє Google зменшити свої затрати. Адже користувачам не потрібно буде встановлювати сторонні блокувальники, такі як AdBlock Plus. Останній та подібні йому засоби беруть гроші за те, щоб показати «прийнятну рекламу». Це суттєві суми, адже торік на рекламі Google заробила $60 млрд, а Chrome користуються близько 50% інтернетників.