Середа, 29 Листопада, 2023

Злочинці використали зграю дронів, щоб відганяти ФБР від захоплених заручників

Співробітник ФБР Джо Мазел нещодавно на конференції AUVSI Xponential розповів про незвичне використання дронів злочинцями. Він поділився інформацією про випадок захоплення заручників, в якому літаючі машини використовувалися для того, щоб не дати спецагентам наблизитися до жертв.Дрони використовувалися не лише для дезорієнтації спецагентів. Вони також були «очима» в небі для злочинців. Дрони транслювали потокове відео на YouTube, і злочинне угрупування стежило за переміщенням силовиків.

За словами Мазела, дрони виконували швидкісні прольоти на малій висоті над головами силовиків. «Ми тоді були наче сліпі», – згадує він.

Дрони використовувалися не лише для дезорієнтації спецагентів. Вони також були «очима» в небі для злочинців. Дрони транслювали потокове відео на YouTube, і злочинне угрупування стежило за переміщенням силовиків.

Злочинці вже давно поставили квадрокоптери собі на службу. Переважно машини використовуються для спостереження за поліцейськими дільницями. Злочинці стежать, хто заходить до будівлі, та намагаються ідентифікувати «кротів» та свідків.

Дрони також стежать для злочинців за різними місцями майбутніх пограбувань. Наприклад, в Австралії злочинці стежать за правоохоронцями морського порту. Коли прибуває контейнер з контрабандою, злочинці вчиняють підпал чи невелике пограбування для відволікання основних сил. У Китаї кілька місяців тому викрили групу, яка нелегально доставляла дронами смартфони. Фінансовий оборот такого незаконного підприємства складав близько $80 млн.

Влада різних країн шукає способи суттєво ускладнити використання дронів. Один із таких засобів – реєстрація літаючих машин. Також досліджуються методи оснащення дронів радіомаяками, щоб можна було віддалено спостерігати за їхнім переміщенням.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися