Зміна кольорів екрана не допомагає краще спати

На сон впливає більше те, що користувач робить на смартфоні перед сном, аніж колір його екрана

Вважається, що сучасні екрани заважають спати через випромінювання синього світла, і якщо встановити більш червоні кольори, це сприятиме засинанню. Сучасні смартфони пропонують спеціальні нічні режими, в яких на зображення екрана накладається червоний кольоровий фільтр. В iPhone, наприклад, такий режим називається Night Shift і з’явився у 2016 році. Однак дослідження показало, що колір екрана не впливає на засинання.

Науковці Університету Брігема Янга перевірили ефективність кольорових фільтрів на екрані смартфона. Професор психології Чад Дженсен та дослідники з медичного госпіталю міста Цинциннаті перевірили три групи добровольців.

Перша група використовувала свої iPhone з активною функцією Night Shift. Друга група вимкнула цю опцію, а третя група взагалі не використовувала смартфон перед сном.

Результати показали, що відмінностей в тривалості сну, його якості, часу для засинання між трьома групами немає.

Дослідники припускають, що на складність засинання впливають інші фактори, а не синє світло від екрана. Деякими із цих факторів можуть бути когнітивна залученість, психологічні стимули. Тобто на сон впливає більше те, що користувач робить на смартфоні перед сном, аніж колір його екрана.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я