Неділя, 3 Березня, 2024

Зниження цін на NAND підштовхне використання в гаджетах SSD великого обсягу

У ноутбуках та інших споживчих девайсах скоро почнуть ставити флеш-накопичувачі більшого обсягу. Аналітики Digitimes говорять, що стати більш щедрими виробникам дозволило зниження ціни на флеш-пам’ять типу NAND, а також перехід на технологію пам’яті QLC.

Пам’ять QLC (quad-level cell) дозволяє зберігати в одній комірці до чотирьох біт даних. Це дозволяє ще більше знизити ціну на диски SSD, і, за словами аналітиків, можна очікувати на появу в магазинах відносно доступних споживчих флеш-дисків на 1 ТБ.

За попередньою інформацією, індустрія вже цього року буде готова до запуску масового виробництва QLC SSD. Samsung Electronics нещодавно показав споживчий SSD на базі технології QLC 3D NAND. У середині 2018 року Micron Technology та Intel анонсували власні рішення QLC 3D NAND для дата-центрів та інших корпоративних клієнтів. У середині нинішнього року також Toshiba Memory повідомила про доступність продуктів QLC 3D NAND для розробки SSD, і вендори вже отримують зразки її флеш-пам’яті.

Виробник пам’яті SK Hynix також презентував концепт 4-вимірної пам’яті NAND. Розсилку виробничих зразків призначено на четвертий квартал нинішнього року. У SK Hynix зазначають, що QLC 4D NAND знаходиться в розробці, а перша тестова продукція має з’явитися в другій половині 2019 року.

За прогнозами експертів, вартість флеш-пам’яті NAND продовжить знижуватися в другій половині 2018 року. Стимулом для цього слугує перевиробництво чіпів 3D NAND, оскільки вимога флеш-пам’яті з боку смартфонної індустрії виявилася меншою, ніж прогнозувалося. За даними DRAMeXchange, у третьому та четвертому кварталах нинішнього року можна очікувати на зниження середньої ціни чіпів NAND на 10%.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися