Середа, 29 Травня, 2024

Зростання курсу Bitcoin призвело до сплеску вірусів у Google Play

Останніми тижнями курс найпопулярнішої криптовалюти Bitcoin невпинно повзе вгору, і вона знову стала надзвичайно вигідною. Зловмисники кинулися її добувати, але розплачуватися за це будуть звичайні користувачі. В магазині Google Play, який є монополістом для Android, експерти антивірусної компанії ESET зафіксували сплеск вірусів, які крадуть криптомонети.

Один із таких додатків-крадіїв під назвою Trezor Mobile Wallet маскувався під популярний апаратний гаманець для криптовалют. Шкідлива програма не впливає на користувачів Trezor, але вона з’єднана з іншим фальшивим гаманцем під назвою Coin Wallet. Останній може видурити гроші у довірливих юзерів.

Фальшивий додаток Trezor з’явився у Google Play 1 травня 2019 року. У видачі магазину він був другим у списку після офіційного додатку Trezor.

Як відзначають експерти, наявність шкідливих програм у Google Play є особливо небезпечною. Адже Google постійно переконує юзерів у високій безпеці свого магазину, Android за замовчуванням дозволяє встановлювати програми лише з нього, він також сканує додатки у смартфонах користувачів. Усе це призводить до того, що юзери вірять у повну безпеку Google Play і не задумуються, що в ньому можуть міститися шкідливі клони додатків.

Коли користувач інсталює фальшиву версію додатка Trezor, на екрані з’являється форма для введення логіна та пароля для гаманця. Ці дані, вважають експерти, спрямовуються на сервери зловмисників, які можуть розпоряджатися доступом до гаманців юзерів на власний розсуд. У додатку Coin Wallet перекази криптогрошей відбуваються не на гаманець Coin Wallet, а на рахунок зловмисників.

Сплеск популярності криптовалютних шахрайських додатків зафіксований у Google Play не вперше. Минулого року в магазині також поширювалися програми, які крали в користувачів віртуальні гроші.

Головна цифрова монета в середині травня досягла нового максимуму в $8265. Усього за тиждень вона подорожчала на $2000. У лютому цього року Bitcoin торгувався на рівні $3400. У квітні він вперше за довгий час зміг піднятися вище $4849. Психологічну позначку в $6000 монета подолала через місяць – 7 травня, а далі їй знадобився лише тиждень, щоб перескочити показник у $8000. Останніми днями курс Bitcoin почав знижуватися, опустившись до $7913.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися