Звідки прийде нова революція

Ринок смартфонів наближається до насичення, продажі планшетів знижуються, популярність ПК спадає вже декілька років поспіль, і кожному зрозуміло, що для поліпшення ситуації необхідна якась радикально нова ідея. Варіантів безліч, проте мало хто може точно сказати, яка технологія спричинить наступну цифрову революцію. Аналітик компанії Asymo Горацій Дейду висловив свої думки з цієї теми: він вважає, що рушієм буде “розумна” електроніка.

Аналітик компанії Asymco Горацій Дейду, який спеціалізується на мобільних телефонах, особливо марки Apple

«Люди кажуть, що не залишилося більше можливостей, – коментує експерт. – Я ж кажу, що є безліч можливостей, якщо подивитися, які елементи нашого життя не насичені програмним забезпеченням. Як тільки ви встановлюєте програму в якийсь продукт, тоді він перетворюється на «розумний».

Як приклад для підтвердження своїх слів він навів охорону здоров’я, освіту та транспортні перевезення. Ці галузі змогли спростити рутинні процедури та звільнити час робітників для важливіших справ.

«У галузі охорони здоров’я багато надлишкової рутинної роботи, наприклад, у діагностиці, яка становить 80% медицини, – каже аналітик. – Багато з того, що роблять лікарі, можна доручити самим пацієнтам, наприклад, власноруч відстежувати показники здоров’я. А рішення про необхідність лікування вже прийме кваліфікований медперсонал на основі цих даних». Експерт очікує, що радикальні зміни в галузі охорони здоров’я від впровадження електроніки можна побачити вже через 20 років.

«Ми викидаємо величезні обсяги інформації, яку можна отримати за допомогою сенсорів, – говорить Дейду. – Датчики стануть дуже маленькими і тому дешевими та зручними для носіння».

Прогнози аналітика не унікальні: інвестиційні капіталісти теж так вважають. Серед них – Марк Андереессен, який ще в 2011 році написав відоме есе, в якому виклав свої думки щодо «розумнішання» речей від інсталяції в них мікропроцесора з програмним забезпеченням. За його словами, найбільші світові компанії – від Google до Wal-Mart та FedEx – змогли стати такими саме завдяки своєму програмному забезпеченню.

Дейду вважає, що наступним проривом в електроніці буде розвиток “розумних” речей, якими керуватиме смартфон – він завжди з користувачем

«Як тільки ви встановлюєте в продукт процесор з ПЗ та надаєте доступ до інтерфейсу API, – розвиває свою думку Дейду, – тоді індустрія вже ніколи не буде такою ж самою. Це те технологічне ядро, яке спричинює зміни».

Аналітик також відзначив, що сьогодні є одна частина нашого життя, якої майже не торкнулась технологія: домівка.

«У вашого смартфона більше інтелекту, ніж у будинку за декілька мільйонів доларів. Дім не має жодного «розуму» через те, що в ньому не інстальовано програмне забезпечення. Це приблизно рівень життя 60-х років, – каже експерт. – Тепер дивіться, що трапиться, коли стіни будинку наповнити програмним забезпеченням. Ви будете купувати різні «розумні» аксесуари: лампочки, дверні замки, побутові прилад. Вони будуть спілкуватися один з одним, та ними можна буде керувати зі свого смартфона, який, врешті-решт, стане центральним розумом дому».

У цілому дім за мільйони доларів стане аксесуаром для смартфона ціною приблизно $200. І в майбутньому цей гаджет, який завжди у кишені, стане ніби продовженням власних рук у цифровому начинні сучасного життя. Питання лише в тому, наголошує Дейду, коли очікувати цих змін.

За матеріалами: Washington Post.