11 кращих окулярів у віртуальну реальність

Корпорація Samsung показала свій пристрій віртуальної реальності Gear VR, який корейці роблять разом з компанією Oculus. Працює він просто: у спеціальний паз вставляється смартфон Galaxy Note 4, на якому запускається спеціальний додаток. Лінзи в шоломі створюють стереоскопічний ефект, а керування відбувається за допомогою сенсорних панелей. У Південній Кореї цей девайс уже навіть продається, а в інших країнах має з’явитися протягом року. І хоч такі пристрої поки зовсім не розповсюджені, вже є декілька виробників, що пропонують (або тільки готують) свої моделі. Які – читайте далі.

Google Glass

Пристрій від відомого пошуковика став першим гаджетом, про який заговорили в усьому світі. Використання Google Glass обіцяло справжню революцію, оскільки ці окуляри обіцяли неймовірні можливості. Це і швидкий доступ до інформації, і зчитування даних, і широке використання доповненої реальності. Проте масовим цей прилад не став. Чому? Можна назвати багато причин, серед яких висока ціна, незвичність приладу, неоднозначне ставлення оточуючих (через можливість ведення прихованого відеозапису з окулярів) тощо. Зараз виробництво Google Glass призупинено, і невідомо, чи поновиться.

Google Cardboard

Справді, навіщо витрачати купу грошей, якщо окуляри віртуальної реальності можна зробити з підручних матеріалів. Картон, лінзи, магніт, застібки-липучки – і все, девайс готовий. До нього тільки треба додати Android-смартфон зі спеціальним додатком. Ні, це не жарт, а експериментальний проект Google Cardboard. Ця схема сподобалася китайським noname-виробникам, тож зараз у китайських магазинах можна придбати шоломи, зроблені за цією схемою. Але краще все ж зробити девайс самому або замовити безпосередньо на сайті проекту.

Epson Moverio BT-200

Подібний до Google Glass пристрій має Epson. Відеоокуляри Epson Moverio BT-200 коштують $1000 доларів, працюють у тандемі зі смартфоном і пропонують схожі з Google Glass можливості. Але, на відміну від Google, Epson згортати їхнє виробництво не збирається.

Oculus Rift

Сплеск цікавості до пристроїв віртуальної реальності почався саме з цього проекту. Спочатку команда Oculus збирала гроші на свій шолом на «Кікстартері», а потім успішно продалася Facebook, у складі якого продовжує працювати над девайсом. На відміну від Samsung Gear VR, Oculus Rift пристрій не портативний – від підключається до комп’ютера через DVI або HDMI. Але і можливості у нього значно більші, ніж у шоломів, у яких використовуються смартфони. Тож поки що це один з найперспективніших проектів. І хоч фінальна версія пристрою ще не готова, уже відома його ціна – приблизно $300.

Zeiss VR One

Готує пристрій віртуальної реальності і відомий виробник оптики – компанія Zeiss. Рішення буде ідентичним Samsung Gear VR, в основі шолома лежатиме смартфон. Правда, якщо Samsung робить свій продукт сумісним виключно з Galaxy Note 4, то для Zeiss VR One підійдуть будь-які апарати з діагоналлю від 4,7 до 5,2 дюйма.

Archos VR Glasses

Свій шолом робить і маловідома американська фірма Archos. Її пристрій коштуватиме всього $30 і буде сумісний зі смартфонами на всіх трьох популярних платформах. От тільки не зрозуміло, коли він з’явиться в продажу та чи добереться до України.

Пристрій від Panasonic

Не відстає від конкурентів і Panasonic. На виставці Wonder Japan Solutions в Токіо вона презентувала прототип власного шолома (який, правда, більше нагадує окуляри). Про конкретику тут говорити поки рано – пристрій ще навіть не має назви та існує ледве не в одиничному екземплярі.

Project Morpheus

Майже рік тому, у березні 2014 року, фірмовий девайс анонсувала Sony. Він має поєднуватися з консоллю PS4 та вивести ігри на цій приставці на новий рівень. Правда, конкретних термінів виходу Project Morpheus поки що нема, але прототипи регулярно з’являються на ігрових та технічних виставках.


Sony HMZ-Т3

Ще один проект від Sony – це окуляри HMZ-Т3. Анонсували його ще в 2013 році, потім про проект довго не було нічого чутно, а влітку минулого року компанія таки випустила фінальну версію. Цей девайс ви можете придбати за $1000, а оглядачі скаржаться на те, що він не дуже зручний. Через півгодини починає боліти голова, а для використання потрібно носити із собою доволі важкий батарейний блок. Через цей блок його можна підключати до смартфонів та інших пристроїв, що також не зовсім зручно. Як за таку ціну, задоволення невелике.

Durovis Dive

А цей пристрій вже продається. Коштують Durovis Dive 57 євро – зовсім недешево, враховуючи нинішній курс. Але і можливості шолома непогані – використання пристроїв до 5 дюймів від відомих виробників: Apple, Samsung, HTC, Sony, Nokia, LG та Huawei, підтримка 3D та багато інших можливостей, що пропонують конкуренти, але вже у готовому варіанті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я