6 мультитач-жестів, які має знати кожен власник iPad

Функція мультитач дозволяє зробити перемикання між меню і додатками iPad по-справжньому зручним. З кожною версією iOS з’являється все більше мультитач-жестів, але далеко не завжди користувачі можуть знайти їх самостійно. Ми розповімо про деякі з них.

Окей, перед вивченням потрібно активувати мультитач у налаштуваннях планшета. Для цього відкриваємо «Налаштування», потім «Основні» і «Багатозадачність і док-панель». Ставимо перемикач в активне положення і виходимо.

Виклик док-панелі

Починаючи з iOS 11 док-панель (нижній ряд значків додатків) можна викликати без повернення на головний екран. Щоб побачити док-панель, незалежно від того, що зараз на дисплеї, досить провести пальцем від нижньої частини екрана вгору. Рух має початися за рамкою екрана, зупиніть палець, як тільки побачите док-панель, інакше потрапите на головний екран.

Повертаємося на домашній екран

Після iPhone X кнопка «Додому» стала анахронізмом, тому користувачі iPad теж можуть від неї відмовитися. Фактично жести для переходу на головний екран підтримуються на планшеті досить давно, їх три:

  • розкладіть 4-5 пальців, поставте їх на екрані та зведіть разом, ніби намагаючись зняти плівку;
  • поставте 4 пальця в нижній частині екрана і проведіть ними вгору для переходу на головний екран. Важливо, щоб пальці були зведені разом;
  • починаючи з iOS 12 з’явився жест для одного пальця. Робиться так, як і виклик док-панелі, тільки коли ця сама панель з’явиться, продовжуйте рух і ви вийдете на головний екран.

В iOS 11 і раніших цей жест використовується для переходу до Центру управління.

Виклик диспетчера завдань

Диспетчер завдань відображає недавно запущені програми, це зручний інструмент для перемикання до останніх відкритих програм. Для виклику диспетчера завдань теж є три жести, і вони дуже схожі на перехід до головного вікна, тому вловити різницю може бути проблематично:

  • робиться так, як і перший жест для переходу на головний екран, тільки пальці потрібно зупинити, коли вікно з додатком почне зменшуватися. За півсекунди пальці можна прибрати;
  • другий жест аналогічний другому жесту виходу на головний екран, але 4 пальці також потрібно зупинити, коли вікно програми почне зменшуватися;
  • останній жест доступний тільки для iOS 12, і він такий же, як і останній жест головного екрана, але, проводячи пальцем вгору, потрібно вловити момент, коли диспетчер завдань відобразиться на екрані, і зупинитися.

Перемикання на останній відкритий додаток

Повернутися до останнього з додатком можна і без диспетчера задач. Для цього проведіть по екрану вправо чотирма пальцями. Якщо провести чотирма або п’ятьма пальцями вліво, то повернетеся назад.

На iOS 12 це можна зробити одним пальцем – проводимо знизу вгору, як для виклику док-панелі, а коли вона з’явиться – свайпаємо вліво або вправо.

Запуск центру сповіщень

Щоб побачити всі сповіщення, досить провести одним пальцем вниз з верхньої частини екрана. Це можна зробити в будь-якому місці вздовж верхньої рамки екрана, і в iOS 12 для цього відведено приблизно 15% простору у верхньому правому куті.

Режим трекпаду

У стандартній клавіатурі для iPad немає курсора, тому переміщати точку вставки тексту досить складно. Полегшити завдання можна, активувавши режим трекпаду на клавіатурі. Для цього:

  • утримуйте 2 пальці в будь-якому місці на клавіатурі;
  • в iOS 12 утримуйте 1 палець на кнопці пробілу.

Після виклику цього режиму букви на клавішах зникнуть, і всю поверхню клавіатури можна використовувати як трекпад. Далі поставте крапку вставки тексту в зручне місце і приберіть палець.