П’ятниця, 12 Липня, 2024

6 правд про батарею смартфона від науковців та інженерів

Samsung це робить. Huawei, Google, OnePlus та навіть Apple почала це робити. Усі вони кладуть в коробку до смартфона адаптер зі швидкою зарядкою. Це зручно, але якою ціною? Чи руйнується акумулятор, чи шкодить швидка зарядка мікросхемам телефону? Експерти Cnet запитали про це у науковців та інженерів.

За даними дослідження Kantar Worldpanel ComTech час роботи від акумулятора є другим головним параметром для смартфона. На нього звертають увагу одразу як визначаються з діагоналлю екрана. Батарея важливіша за можливості камери.

Менше хвилюватися про неперервний час роботи від акумулятора дозволяє швидке заряджання. За 10 хвилин можна отримати достатньо енергії, щоб гаджет працював ще півгодини-годину. Але таке заряджання означає збільшений струм та нагрів – два головних ворога будь-якого електронного компонента.

  1. Революція в батареях буде нескоро

Очікувати якогось радикального прориву в технологіях акумуляторів неварто найближчим часом. Більш того, індустрія не особливо активно працює над задачею збільшення автономності та ресурсу батарей мобільних пристроїв. Дослідники зайняті електромобілями та супутниками.

Проти смартфонів також грають їхні крихітні розміри. Батарея Tesla 3 в 4 000 разів більша за батарею iPhone 11 Pro Max. В крихітному акумуляторі складніше відшукати резерви. Наприклад, смартфони доводиться заряджати до 100% (близько 4,3 вольт), тоді як електромобілі завдяки великій батареї можуть дозволити собі заряджатися до 80% (4,0 вольт). Ця невелика різниця майже подвоює ресурс акумулятора.

  1. Швидке заряджання не дуже шкідливе

Збільшення зарядного струму шкідливо впливає на ресурс акумулятора. Однак в телефонах використовується хитрість – швидко заряджаються лише перші 50-70%. Пустий акумулятор легше приймає збільшений струм. Останні порції заряду мають відбуватися повільно, щоб акумулятор не деградував швидко. Саме тому зарядка з 0% до 80% займає стільки ж часу, скільки зарядка з 80% до 100%.

  1. Забудьте про перезаряд

Перестаньте хвилюватися, що батарею можна перезарядити. Наприклад, якщо залишити смартфон на ніч заряджатися. Перезаряду не допустить вбудована в акумулятор система безпеки. Хоча на ніч варто взагалі вимикати всі електроприлади з розеток – електроніка іноді збоїть.

  1. Не розряджайте «в нуль»

Якщо боятися перезаряду не варто, то повний розряд батареї дійсно шкодить акумулятору. На хімічному рівні це викликає появу твердих часток, які не руйнуються при повторному заряді і зменшують загальну ємність батареї. Краще встановити собі за правило заряджати мобільник, коли в ньому залишається близько 30%.

  1. Бережіть від високої температури

Найгірший ворог будь-якого літій-іонного акумулятора – висока температура. Під високою мається на увазі нагрів батареї понад 45 градусів Цельсію. Цього легко досягти, залишивши смартфон на сонці, заряджаючи його під час гри, накривши девайс під час зарядки тощо.

  1. Можна заряджати будь-якою зарядкою

Не потрібно боятися заряджати гаджет від адаптерів сторонніх виробників. Вони такі ж самі як і той, що лежав в коробці з вашим смартфоном. Виключення становлять лише адаптери з фірмовими технологіями швидкої зарядки, наприклад, від Huawei та OnePlus. Смартфони цих брендів заряджатимуться стороннім адаптером повільніше. Також не варто користуватися надзвичайно дешевими адаптерами – через низьку якість вони можуть уразити електричним струмом.

  1. Чи треба берегти акумулятор

Задумайтесь, чи потрібно берегти акумулятор, якщо ви захочете змінити телефон через рік? Користуйтеся апаратом як зручно. Навіть якщо ви не збираєтеся міняти смартфон кілька років, берегти акумулятор все одно не варто. Є висока ймовірність, що мобільник випадково перегріється на літньому сонці, розрядиться «в нуль», а також деградує природнім шляхом (навіть акумулятор, що лежить на полиці втрачає ємність). Краще відкладіть гроші, щоб замінити зношену батарею на нову.

1 коментар

  1. Ніколи не знав про цю інформацію. Дякуємо, що розповіли це глибоко.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися