Понеділок, 20 Травня, 2024

7 секретів Google Play

Google Play – це не тільки майданчик для завантаження ігор, улюблених фільмів, книг і музики. Даний сервіс має й інші корисні функції, про які знають небагато власників Android-смартфонів. Саме про них ми розповімо нижче.

Повернення коштів

Протягом двох діб з моменту оплати гри або додатка користувач може повернути гроші, якщо вони йому не сподобались. Додаток буде деінстальований з вашого пристрою, а гроші надійдуть на картку, яку ви прив’язали до акаунту. За тією ж схемою протягом тижня можна повернути куплений фільм, але тільки за умови, що він не проглядався.

Для цього потрібно відкрити гру в Google Play і клікнути на «Повернути платіж».

Запуск додатків без установлення

Не так давно на платформі з’явилися ігри, які можна протестувати без установлення на гаджет. Це стало можливо завдяки технології Google Play Instant, впровадженої в сервіс навесні 2018 року.

Такі ігри навіть виділені в окрему категорію, а також їх можна знайти, забивши в рядок пошуку «без інсталяції» або «без установки».

Пошук загроз і шкідливих додатків

Для захисту смартфонів на ОС Android у магазині є інструмент «Play Захист». Він періодично проводить перевірку додатків на пристрої і повідомляє клієнта про потенційну загрозу. Сканер працює навіть з додатками, встановленими зі сторонніх джерел.

Його можна активувати в будь-який момент в бічному меню Плеймаркету.

Пошук рідко використовуваних програм

Практично в кожного на смартфоні є з півдюжини додатків, якими вже давно не користувалися. Часто вони губляться в списку інших програм, але завдяки Google Play ви можете знайти їх у кілька свайпів.

Для цього тапніть на «Мої додатки та ігри» в бічному меню, потім виберіть «Встановлені» і проведіть сортування за критерієм «Останній запуск». Чим нижче програма – тим довше вона не запускалася, а отже, ви спокійно можете обійтися без неї і звільнити кілька додаткових мегабайтів (або гігабайтів).

Батьківський контроль

У функціях Google Play є опція батьківського контролю, завдяки якій батьки можуть обмежити контент, доступний дитині. Також можна фільтрувати доступ до музики з нецензурною лексикою.

Для її активації переходимо в бічному меню в «Налаштування», потім тапаємо по вкладці «батьківський контроль» – далі залишається ввести пароль і вибрати обмеження за віком для фільмів, програм та ігор. 

Підписка на очікувані ігри

Як правило, ігри потрапляють в Плеймаркет без попереднього тестування, але деякі проекти публікуються ще до їхньої появи. Якщо очікувана вами гра з даної категорії, ви можете знайти її в магазині і натиснути на кнопку «зареєструватися». Тепер, коли додаток з’явиться в доступі, ви отримаєте повідомлення і зможете стати одним з перших його власників.

Дізнатися про список очікуваних ігор з можливістю попередньої реєстрації можна в розділі «Для вас», перегорнувши список вниз до категорії «ігри з попередньою  реєстрацією». Аналогічна функція є у Play Фільми, у розділі «Новинки».

Сімейна підписка

Якщо всі члени вашої сім’ї користуються гаджетами на базі Android, то можна створити загальну бібліотеку Google Play. З її допомогою ви можете ділитися купленими іграми і користуватися спільними платіжними засобами при придбанні нових додатків. Аналогічна передплата доступна на Play Music.

Щоб отримати сімейну підписку, потрібно перейти в меню Google Play і відкрити розділ «Акаунт». Там клікніть на пункт «Сімейна підписка» та виконайте всі зазначені дії.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися