П’ятниця, 19 Квітня, 2024

7 маловідомих і корисних функцій Google Перекладача

Зайвий раз наголошувати про користь Перекладача не варто. Однак більшість людей використовують лише стандартне вікно для перекладу, ігноруючи додаткові функції та можливості, які значно полегшують життя туристу та інтернет-юзеру.

Режим «Спілкування»

Google Перекладач уміє розпізнавати текст через мікрофон і озвучувати потрібні слова мовою оригіналу, однак у реальних поїздках більш корисним є синхронний переклад. Після переходу в зазначений режим перекладач буде «слухати» і в режимі реального часу перекладати всі фрази співрозмовника в текстовому і голосовому форматі.

Щоб перейти в «Спілкування», у додатку натисніть на значок долоні в правому верхньому кутку і виберіть потрібну мову. Після входу на екрані з’явиться привітання зазначеною мовою.

Переклад з фото

Додаток Google Перекладач також уміє перекладати відзнятий на камеру текст. Для цього запустіть камеру в панелі інструментів і наведіть на зображення з написом. Переклад з’явиться в режимі реального часу, що дуже зручно при розшифруванні дорожних або попереджувальних знаків.

Перекладати можна і вже відзняті фото, для цього в режимі зйомки досить завантажити кадр, скориставшись відповідною кнопкою.

Індивідуальний словник

Користувач може формувати власний словник, зберігаючи в нього переклади окремих слів або фраз. Щоб додати переклад у словник, досить виділити його натисканням на зірочку, яка присутня як у мобільній, так і в онлайн-версії. Щоб потрапити в меню зі списком перекладених фраз, натисніть на вкладку «розмовник», а на ПК клікніть на кнопку зірочки.

Корисна функція для збереження «швидкого» набору фраз на кшталт вітання або прохання про допомогу.

Переклад у додатку

Якщо в запущеному додатку можна виділити текст, то для його перекладу не обов’язково використовувати копіювання і вставку. Виділивши потрібну фразу, можна натиснути на контекстне меню,  і при встановленому Google Перекладачі в ньому з’явиться поле «переклад». Далі відкриється окреме вікно Перекладача з можливістю озвучення і зміною мови.

Попередньо функцію потрібно ввімкнути в додатку у вкладці «Швидкий переклад».

Переклад SMS

Щоб не копіювати текст повідомлення у вікно Перекладача, перейдіть до нього прямо з програми. Для цього в Google Перекладачі скористайтеся вкладкою «Переклад SMS» і просто вкажіть потрібне повідомлення.

Переклад інтернет-сторінок

З перекладами сторінок і сайтів стандартне поле Перекладача справляється не найкраще, та й копіювати весь матеріал часом неможливо. Щоб отримати перекладену версію сторінки, можна:

1) копіювати посилання на неї в Google Перекладач, після чого додаток видасть посилання з перекладеною сторінкою зі збереженням розмітки;

2) якщо є браузер Chrome, то в адресному рядку можна натиснути на іконку Перекладача і вибрати потрібну мову.

Переклад файлів

В онлайн-версії сервісу є функція перекладу документа. З її допомогою користувач може завантажити файл у форматі PDF, Excel, Doc (та інших) і отримати його переклад. Для активації функції очистіть вікно введення тексту і натисніть на «Перекласти документ» – переклад з’явиться у звичному вікні.

Поки відзначається низька якість трансліту, але, можливо, у процесі накопичення бази Google Перекладач почне справлятися краще.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися