Субота, 9 Грудня, 2023

Банківські мобільні додатки: які є в Україні і що вони вміють

Переклад матеріалу від 18 березня 2014

Банків в Україні досить багато, і більшість з них пропонує своїм клієнтам послуги онлайн-банкінгу. А от спеціальних додатків для мобільних пристроїв мало – їх можна порахувати на пальцях однієї руки. Про те, які банки надають подібну послугу і що банківські програми дозволяють робити, читайте далі.

ПриватБанк

Найбільший в Україні банк справедливо вважається одним з найбільш передових у плані впровадження нових технологій. На відміну від конкурентів, у його арсеналі цілих 20 додатків – майже на всі випадки життя. Наприклад, окремою програмою йде карта банкоматів і відділень, каталог усіх судових установ для оплати судового збору та список торгових точок, що беруть участь у програмі Бонус Плюс.

Чи зручний такий підхід – судити клієнтам банку. На наш погляд, відсутність загального додатка скоріше мінус, адже деякими функціями доводиться користуватися дуже рідко, і, тим не менш, для цього потрібно завантажувати окремий додаток. Ми ж поки розглянемо основний – Приват24, який доступний для всіх основних платформ: Android, iOS і Windows Phone.

Для того щоб працювати з програмою, потрібно мати хоча б один рахунок у ПриватБанку та аккаунт в системі Приват24. Для входу в неї як логін вказується номер телефону, а разом з основним паролем вводиться одноразовий код з SMS. Після цього користувач потрапляє в мобільну версію фірмової системи приватівського онлайн-банкінгу.

Тут є доступ до всіх карток і рахунків користувача і можливість проведення операцій з ними, різноманітні платежі, починаючи від поповнення телефону і закінчуючи системою Western Union, оплата послуг (комуналка, інтернет, кабельне, ігри), покупка квитків і ще багато чого. Що найголовніше, працювати з додатком завдяки продуманому інтерфейсу дуже зручно – усі пункти меню і підменю розташовуються в лівій частині екрана в горизонтальному положенні, а операції та інформація щодо рахунків – у правій. Завдяки цьому заплутатися в ньому, незважаючи на велику кількість пунктів, практично неможливо.

Докладний його огляд читайте на цій сторінці.

ПУМБ

Ще одна фінансова установа, яка пропонує своїм клієнтам зручну мобільну програму, – це «Перший Український Міжнародний Банк». Його додаток називається iPumb і розроблений для трьох платформ: Android, iOS (iPhone і HD-версія для iPad) і Windows Phone, що дозволяє охопити переважну більшість користувачів смартфонів.

Додатки мають карти, на якій позначено відділення та банкомати (крім Windows-версії), конвертер основних валют, стрічки новин банку і контактну інформацію. Причому останні три – це стилізовані під кнопки посилання, які відкриваються не у вікні програми, а в браузері.

Через браузер можна зайти і в систему онлайн-банкінгу «ПУМБ». Таким чином, ним можна користуватися з мобільного пристрою навіть без спеціального додатка, до того ж всі функції будуть доступні клієнту. Але робити це все ж зручніше за допомогою додатків. Вони дають можливість зручно здійснювати операції з грошима на власних рахунках, оплачувати комунальні та інші послуги, мобільний зв’язок, переказувати кошти між своїми рахунками і відправляти на чужі, працювати з кредитами та депозитами (у тому числі знімати і зараховувати кошти) і здійснювати багато інших операцій через мобільний банкінг.

Альфа-Банк Україна

Однойменний додаток Альфа-Банку, який доступний користувачам Android і iOS, розраховано на клієнтів банку в тих країнах, де він працює. Тому при першому запуску потрібно вибрати країну, щоб згодом коректно працювати з ним. Програма, крім фірмового інтернет-банкінгу, дає доступ до інформації про найближчі відділення, банкомати і знижки (для всіх пунктів є свої кнопки), новини закладів та курси валют. Для всіх цих операцій доступ до системи онлайн-банкінгу не потрібен, що традиційно для подібного роду додатків.

А ось функція переказу грошей з картки на картку без наявності акаунта системи – можливість оригінальна і дуже зручна. До того ж картка, з якої йдуть гроші, не обов’язково повинна бути випущена Альфа-Банком. Останній тут грає роль оператора і стягує за послугу комісію. Щоб відправити гроші, потрібно ввести номер картки, cvv2-код, термін закінчення дії, а потім номер картки одержувача. Для підтвердження платежу і його безпечного проведення використовується або технологія 3DSecure (нею користуються системи Visa і MasterCard), або, якщо одна з карт до неї не підключена, одноразовий SMS-пароль.

Що стосується онлайн-банкінгу, то через додаток можна переказувати кошти між власними рахунками, картками, оплачувати мобільний зв’язок та інші послуги. Додаток також дозволяє працювати з шаблонами, що дуже зручно для здійснення регулярних платежів, наприклад, абонентської плати або грошових переказів рідним.

Докладний його огляд доступний на цій сторінці.

Дельта Банк

Додаток, який доступний клієнтам «Дельта Банку» (як користувачам Android, так і iOS), не дає доступу до фінансових операцій зі своїми рахунками, а є виключно інформаційною програмою. У ньому користувачеві доступна стрічка новин фінансової установи, конвертер валют, карта, список відділень банку в усіх містах України і докладна інформація про послуги, які пропонує банк.

Сам додаток у використанні дуже зручний – на головній сторінці компактно розмістилися карта, курси валют, інформаційна стрічка й опис послуг. Останні два пункти оформлено у вигляді коротких повідомлень, натиснувши на які, можна перейти до більш докладних даних. Це ж можна зробити завдяки пунктам меню, які розташовані у верхній частині екрана.

Найбільш корисними, з нашої точки зору, є пункти «Відділення» і «Курси валют». Перший дозволяє знайти будь-яку філію банку, у тому числі відстежити місце розташування користувача і показати найближчий. Крім цього, на карті є текстовий список відділень для кожного населеного пункту. Ну а в другому згаданому розділі користувач зможе дізнатися обмінний курс трьох найбільш ходових іноземних валют і обчислити, у скільки йому обійдеться їхня купівля або продаж.

Правекс-Банк

Як і попередній, однойменний додаток Правекс-Банку (працює виключно під Android), це виключно інформаційна програма. Головна її фішка – більш докладний, порівняно з конкурентами, курс валют. Якщо вони обмежуються джентльменським набором з доларів США, євро і рублів, то додаток Правексу дає інформацію про вартість 12 валют, серед яких японська ієна та швейцарський франк.

В іншому ж – це типовий інформаційний додаток. У ньому доступні новини банку, карта, список відділень і банкоматів (в останньому випадку від місця розташування до об’єкта вказується дистанція, а також докладна інформація, з графіком роботи включно) та інформація про всі послуги (з докладною тарифікацією), які цей банк надає.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися