Кращі додатки минулого року

Розглянувши найкращі, на наш погляд, Android-додатки минулого року, перейдемо до платформи Apple. Знову зазначимо, що список наш буде вельми суб’єктивний. Як і під Android, на iOS класних програм величезна кількість, і оглянути їх всі не видається можливим. Мультиплатформені додатки, про які ми писали в минулому матеріалі, теж чіпати не будемо – їхня функціональність на обох платформах майже ідентична. Ще одна особливість Apple-додатків – на відміну від програм для ОС від Google, «яблучні» додатки в переважній більшості платні. Проте й серед безплатних є чимало гарних. Розповімо деякі з них.

Elevate – Brain Training

За версією Apple, найкращим додатком року для iPhone стала головоломка Elevate – Brain Training. Це додаток для тренування мозку, що розвиває пам’ять, увагу, математичні навички та багато іншого. Для кожного користувача він створює персональну програму тренувань, тож кожен може прокачувати мозок залежно від своїх здібностей.

12 Minute Athlete

Тренувати, звісно, варто не лише мозок, а й тіло. Для цього є багато гарних додатків, один з них 12 Minute Athlete. Він містить безліч вправ і вдало їх чергує, щоб тренування не набридали. А як можна зрозуміти з назви, займатися до сьомого поту ніхто не примушує – радше дозволяє тримати себе в тонусі. Що ще треба для додатку на кожен день?

Pixelmator

Хто сказав, що планшет – це девайс, придатний лише для споживання контенту? Створювати його на «таблетках» також можна, як підтвердження – графічний редактор Pixelmator. За допомогою цього додатка на iPad можна редагувати розповсюджені типи графічних файлів, використовуючи для цього поширені інструменти. До комп’ютерних редакторів йому, звісно, далеко, а для базової обробки фото на планшеті – те, що треба.

YouTube

Фірмовий додаток найпопулярнішого відеохостингу YouTube прописався на пристроях багатьох користувачів Apple. Це й не дивно. Порівняно з веб-версією, цей додаток має оптимізований під планшети та смартфони інтерфейс, має зручний список відтворюваного відео, легкий доступ до улюбленик роликів та зручну роботу з плей-листами.

Manual

Пристрої Apple мають гарні камери, якими можна робити непогані знімки. А якщо розширити їхню функціональність за допомогою додатка Manual, то вони стануть ще кращими. Коротко кажучи, ця програма перекладає відповідальність за налаштування експозиції з апаратури безпосередньо на вас. Саме ви маєте виставити значення ISO, діафрагми, витримки, фокусування та деякі інші параметри. Усе це робиться легкими перетягуваннями коліщат налаштування безпосередньо в інтерфейсі додатка, тобто нічого складного в ньому нема. Але щоб користуватися Manual, необхідно хоча б мати уявлення, що воно таке – ISO, діафрагма, фокусування.

Paper – stories from Facebook

Цей додаток відрізняється від багатьох подібних за функціональністю не лише гарним інтерфейсом, а й можливостями. У Facebook Paper RSS-стрічка поєднується зі стрічкою друзів на Facebook, у результаті чого ви отримуєте самі вершки – найцікавіше з того, що пропонують різні видання та люди. А якщо ви захочете написати щось на ФБ, то зробити це можна, не виходячи з додатка, що вельми зручно, адже не треба переключатися між програмами.

File Hub

Не подобається, як організована робота з даними в iOS? File Hub вирішить цю проблему. Цей файловий менеджер доповнює інтерфейс операційної системи та дозволяє зручно працювати зі списками файлів та контенту, у тому числі зберігати об’єкти із зовнішніх джерел та пересилати їх між пристроями за допомогою різноманітних хмарних сервісів.

Найти iPhone

Часто люди гублять свої гаджети, тож попіклуватись про їхню безпеку – справа важлива. Додаток «Найти iPhone», що вміє працювати не лише зі смартфонами Apple, а й з планшетами iPad, дозволяє відслідковувати місцезнаходження девайса в разі втрати або крадіжки з іншого приладу. Для цього використовується Apple ID, тож зловмисникові навряд чи вдасться скористатися пристроєм – навіть віддалено його можна просто заблокувати. Ну а якщо ви пристрій просто загубили, то на екран можна також віддалено вивести контактний номер телефону, щоб той, хто його знайде, повернув річ.

Office? Plus

Жодна платформа не обходиться без офісного пакету, і iOS не виняток. Подібних додатків існує багато, у минулому ж році особливу популярність мав Office? Plus. З одного боку, він дуже простий. З іншого – має більшість необхідних функцій та підтримує розповсюджені формати, серед яких Word, Excel та PowerPoint.

WikiPlaces

Цей додаток – мобільна версія сервісу wikimapia.org. Тож за допомогою WikiPlaces смартфон або планшет від Apple перетвориться на невичерпне джерело знань стосовно різноманітних географічних та рукотворних об’єктів. Не треба користуватися ні Google, ні іншими пошуковиками та службами. Відкриваємо дотаток – і вперед, вивчати карти!

TuneIn Radio

Додаток для любителів послухати радіо. Головна перевага TuneIn Radio – це вміння працювати не лише виключно з онлайн-радіостанціями, а й зі звичайними (хоча інтернет для цього все одно потрібен). Серед інших приємностей – можливість відкладеного прослуховування та запису композицій і зручний пошук станцій. Нудно не буде, але треба пам’ятати про трафік – якщо він не безлімітний, задоволення може вилитися в копієчку.

Star Chart

Любителям астрономії та доповненої реальності присвячується. Додаток Star Chart дозволяє вивчати зоряне небо, навіть якщо воно повністю вкрити хмарами. Програма визначає ваше місцеположення за GPS та завантажує дані відповідно до цієї інформації, а також дати. І от на екрані планшета чи смартфона вже з’являються зірки, планети, сузір’я, інші космічні об’єкти так, ніби ви бачите їх насправді. Ну і, звісно, ця графіка супроводжується багатим енциклопедичним матеріалом. І хоч це все ж не так круто, як дивитися на небо в телескоп, для астрономів-початківців, любителів, та просто небайдужих додаток дуже корисний.

Vert

Скільки грамів в унції, кілометрів у милі, який розмір одягу в Україні відповідає шостому британському та ще на багато подібних питань дасть відповідь додаток Vert. Це справді універсальний конвертер величин. Він має більше 30 категорій і 9000 одиниць виміру. Навіть курси валют для нього не проблема – він автоматично завантажує їх з інтернету. Дійсно корисна і практична річ.

1Password

Щоб розібратися з купою паролів від різних облікових записів і водночас не знижувати безпеку персональних даних та акаунтів, є додаток 1Password. Ця проста утиліта зберігає паролі від різних сервісів, а коли треба – вводить їх. Погодьтеся, один пароль (від самого додатка) запам’ятати легше, ніж від безлічі сервісів. До того ж 1Password працює і з Touch ID, а це ще більше підвищує зручність його використання.

Hyperlapse

Для зйомки timelaps-відео зазвичай потрібне дороге обладнання (як мінімум фотоапарат і штатив). А додаток Hyperlapse від Instagram дозволяє робити це просто за допомогою iPhone. Секрет програми в тому, що вона має вбудовану систему стабілізації, що дозволяє склеювати ролики зі звичайних знімків. Звісно, вони мають бути приблизно однаковими, але це в будь-якому випадку зручніше, ніж стандартний спосіб.

Comments are closed.