Бізнес майбутнього. Куди вкладати гроші вже сьогодні

Найкращі можливості для країн, у яких немає капіталу, – показати свою креативність

Біоінформатика, data-аналітіка, віртуальні асистенти та освіта – ось невеликий перелік напрямків, у які варто вкладати гроші, щоб бути успішним у майбутньому. Про це йшла мова на «III Форумі Креативних Індустрій», що відбувся в Києві 7-8 вересня. Аналітики та журналісти в рамках секції «Бізнес та інновації» ділилися своїм баченням світу у найближчі 20-30 років.

Data-аналітік – професія майбутнього

Вивчайте математику, тому що професія майбутнього – data-аналітік, каже Вікторія Рубан, керівник відділу зі зв’язків з громадськістю Vodafone Україна. Це фахівці, які вміють працювати з Big Data, знаходити інформацію з різних джерел, аналізувати і систематизувати її.

Професія data-аналітіка тісно пов’язана з інтернетом речей (IoT), який активно використовується вже сьогодні. «Зараз ми включаємо Україну в глобальну IoT-платформу Vodafone, яка працює у 80 країнах. Для України це означає, що ті рішення, які є за кордоном, можна буде реалізувати і в нас», – розповідає Вікторія.

Є багато успішних закордонних прикладів використання інтернету речей в містах. Наприклад, в Осло є «розумні» ліхтарі, які вміють регулювати рівень освітлення не тільки в різний час доби, але й залежно від погоди. Завдяки цьому енергоспоживання зменшилося на 60%.

В Орегоні є місто, де впровадили адаптивну систему управління світлофорами. Вони реагують на ситуацію на дорозі і включаються тоді, коли необхідно. Це дозволило не тільки серйозно зменшити затори на дорогах, але скоротило кількість вихлопів вуглекислого газу.

На даний час Vodafone Україна запускає проект Smart City в Харкові.

Вкладай у майбутнє, або Куди податися стартаперові

Людство не встигає справлятися з викликами природи, кількість населення зростає, як і кількість споживаних ресурсів, говорить Олексій Жмеренецький, аналітик і футуролог. Тому стартапи з озеленення економіки й агротехнологічні ініціативи будуть затребуваними в найближчі 20-30 років.

Олексій Жмеренецький

За словами Олексія, підприємцям варто придивитися до таких галузей:

– інтернет речей;
– натільні камери. У цій галузі буде затребуване як виробництво камер, так і технології, які дозволяють від них ховатися;
– віртуальні асистенти;
– sharing economy. Якщо у вас є ідея, як вивести ту чи іншу річ у модель колективного користування, то на цьому можна непогано заробити;
– туризм. Кількість туристів також буде рости, а відповідно – затребувані будь-які сервіси для них;
– освіта. Близько 50% робочих місць під загрозою зникнення через автоматизацію праці. Відповідно, людям потрібні ресурси, які дозволяють навчатися й отримати нову професію;
– сервіси для старшого покоління. Біотехнології змінять світ, люди стануть жити довше, і близько 30% ваших клієнтів будуть у віці 60-65+;
– порно. Усе ще крутий бізнес, правда, в Україні він заборонений. Але об’єднання VR, ігор та порно відкривають нові перспективи;
– онлайн-знайомство та дейтинг;
– entertainment. Люди стають сумнішими і нудьгують, тому розважати та втішати людей буде вигідно.

Цікава наука

Біоінформатика й нейронауки – два перспективні напрямки, в яких працюють сучасні вчені, говорить журналіст Вікторія Власенко, яка спеціалізується на українській науці. Разом з тим, поки що ситуація з наукою в Україні досить сумна. Насамперед тому, що держава виділяє всього 0,16% ВВП на її розвиток, тоді як у розвинених країнах на це витрачається 3-4%.

Вікторія Власенко

Інший негативний момент – наші вчені погано пристосовані до пошуку грантів. Часто не можуть розібратися у складній зарубіжній документації, та й з іноземними мовами є проблеми.

Однак наука в Україні є і розвивається всупереч усьому. Наші вчені доклали руку до досліджень графена, є напрацювання в галузі лікування дрібноклітинного раку та інші відкриття.

Креативність – найкраща якість для країни, у якій мало капіталу

В Україні малий попит на IT-технології на внутрішньому ринку. Тому багато наших фахівців, у першу чергу програмістів, працюють на аутсорсингу. Можливо, виходом із ситуації є розвиток розважальної індустрії, вважає Станіслав Юрасов, редактор розділу Технології Liga.net.

На його думку, аутсорсингові компанії та люди, які в них працюють, зможуть у майбутньому сформувати попит на технології. У таких компаніях працює близько 120 тисяч фахівців, і як тільки вони накопичать гроші, то з’явиться попит на внутрішні інновації.

Але найкращі можливості для країн, у яких немає капіталу, – показати свою креативність, вважає Станіслав. У світі зростає попит на розваги, і Україна може стати джерелом талантів і людей, які працюють у креативних професіях, не пов’язаних з технологіями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я