Неділя, 14 Квітня, 2024

У Windows 10 функція очищення диску відправлятиме зайві дані в «хмару»

У Microsoft вирішили змінити стандартний підхід до очищення диску – замість видалення зайвих файлів їх будуть переміщувати в «хмару». Спробувати нову можливість можна буде вже в найближчому апдейті Windows 10, який вийде у жовтні.

Головним елементом нової функції є «хмара» OneDrive. Сьогодні файли в ній Windows 10 робить доступними без необхідності спеціального доступу. Фактично на локальному диску розміщується структура папок та документів у OneDrive. При відкритті будь-якого елемента ОС непомітно його завантажує з «хмари» на локальний диск. Додатково користувачі можуть встановити, які файли постійно потрібно тримати локально.

Із часом обсяги завантажених з OneDrive на локальний диск файлів можуть сягнути значних цифр, і тут має виручити Storage Sense. З нею Windows автоматично видалятиме локальні копії файлів OneDrive. Операційна система вирішуватиме, які документи можна видалити, на основі дати їхнього останнього відкриття. Видалення зайвих документів відбуватиметься до моменту, поки ОС не впевниться, що має достатню кількість локального дискового простору для нормальної роботи. У Microsoft називають цей процес «дегідратація».

Storage Sense також зможе видаляти тимчасові файли, такі як логи системної роботи та мініатюри зображень. Вона також буде здатна видаляти старі файли зі стандартної директорії, куди завантажуються завантажені з інтернету та девайсів документи. Раніше видалення тимчасових файлів виконувалося інструментом «Очищення диску» (cleanmgr.exe), який тепер перестануть використовувати. Storage Sense можна налаштувати виконувати очищення періодично або автоматично, коли залишиться мало вільного простору на диску.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися