Чи може рація в місті замінити телефон

Іноді для оперативного зв’язку краще використовувати не мобільні телефони, а рації. Про те, в яких саме умовах краще користуватися останніми і які вони дають можливості, ми розповімо далі.

Чи можна використовувати рацію в місті

Навіщо перетворювати смартфон на інтернет-рацію, якщо можна скористатися звичайною, могли подумати ви, прочитавши наш недавній матеріал. Дійсно, їхнє застосування багато в чому зручніше, ніж розмови через додаток Zello. Але справа в тому, що в цьому питанні є багато нюансів, а на практиці виявляється, що на використання звичайної рації в міських умовах накладаються істотні обмеження. І справа не в будь-яких законах, а в самій природі радіозв’язку. Але про все по порядку.

Якість зв’язку на радіоканалі в умовах міської забудови залежить від багатьох факторів. Насамперед, це потужність сигналу. Саме величина цього значення визначає, як далеко сигнал зможе «пробитися», незважаючи на відстань і завади у вигляді будинків, міського ландшафту і перешкод. Наведемо приклад: автомобільні рації, якими користуються таксисти, міліція, швидка та інші екстрені служби, мають потужність від 10 до 60 Вт. Цього цілком вистачає, щоб передавати сигнал на відстань у десятки і сотні кілометрів. Забудова в цьому випадку не глушить сигнал, а лише створює перешкоди і фон, при цьому можна спокійно розібрати, що говорить співрозмовник.

Автомобільні рації могутніші за кишенькові: вони живляться від акумулятора машини. Але на таку рацію найчастіше необхідна ліцензія

Кишенькові ж рації мають потужність всього від 0,5 до 8 Вт. До того ж цивільні моделі обмежуються саме мінімальними показниками. Напівватні рації можуть зв’язуватися на відстані 10 км і навіть більше – це заявляють виробники і підтверджують користувачі. Але, за великим рахунком, це маркетинговий прийом. Такий результат можна отримати в чистому полі, але ніяк не в місті, де для радіосигналу існує маса перешкод. Подібним трюком, до слова, люблять користуватися виробники моніторів, які вимірюють швидкість реакції матриці на градаціях сірого, тобто практично в ідеальних умовах.

Тому в місті чекати відмінних результатів від кишенькових рацій не варто. Вони забезпечують прийнятний зв’язок у радіусі до 300 метрів. Уже на 500 нормально працюють лише кілька моделей, а кілометр осилюють одиниці, та й то, якщо між раціями парк або окремі будівлі, а не щільна забудова. Це результати випробування декількох популярних моделей у міських умовах. Звідси робимо висновок, що рації в місті варто використовувати, якщо люди не збираються віддалятися один від одного на значну відстань.

Де взяти і чим відрізняються

Якщо ви вирішили, що рація вам все ж потрібна, придбати її можна в багатьох великих інтернет-магазинах електроніки, господарських і туристичних магазинах. Більшість кишенькових рацій не вимагають ліцензії, оскільки використовують публічні частоти і не можуть перешкодити роботі інших мереж. Якщо ж ліцензія на рацію потрібна (це найчастіше стосується дорогих професійних моделей), продавець повинен повідомити про це, а також про те, як ліцензію отримати.

Ціни на рації залежать від різноманітних чинників. Це і потужність, і кількість каналів, і частотний діапазон, і можливість захисту розмов, й інші параметри. Але, знову ж таки, функціональність кишенькових безліцензійних рацій практично не відрізняється, і вибирати їх варто в тому числі і за ціною, а також зручністю використання.

Коштують кишенькові рації недорого – від 400 грн за пару. За ці гроші покупець отримає комплект з двох рацій потужністю 0,5 Вт з максимальною дальністю роботи 8-10 км, підтримкою від 5 до 10 каналів (залежить від моделі), а також понад 100 кодів шифрування на них.

Дорожчі безліцензійні моделі коштують до 2 тис. грн (а деякі ще дорожче – до 6 тис). Вони відрізняються великою кількістю каналів і кодів до них, а також додатковою функціональністю, наприклад, ручним регулюванням шумозаглушення, скануванням ефіру в декількох режимах та іншими функціями. Якість зв’язку в них також може бути кращою, однак, судячи з випробувань у місті, підвищення мінімальне і не відіграє ключової ролі.

Найчастіше на ринку зустрічаються моделі компанії Motorola, відомого бренду у сфері зв’язку, але знайти можна і пристрої від інших виробників, які на ринку товарів споживчої електроніки себе ніяк не зарекомендували. Це, проте, не означає, що їхня продукція погана. Навпаки, Motorola домінує саме в бюджетному сегменті, а не дорогому.

Серед найбільш популярних моделей недорогих рацій (до 500 грн) виділимо Motorola PMR TLKR T6 з радіусом дії до 8 км, що має протиударну і вологозахисну конструкцію. Її потужність становить 0,5 Вт, а термін роботи від акумулятора – 24 години в режимі очікування.

У середньому ціновому сегменті (близько 1 тис. грн) зарекомендувала себе Motorola TLKR T80 Extreme. Крім надійного захисту від вологи, пилу й ударів, вона має потужність 0,5 Вт, дальністю до 10 км, підтримку восьми каналів, а також аксесуари для зручного носіння.

Ну а серед дорогих моделей можна відзначити Switel WTF 800 вартістю 1980 грн. Вона також має захисний корпус, працює на 8 каналах, має потужність 0,5 Вт, а максимальна дистанція передавання і приймання сигналу – 10 км.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я