Середа, 6 Грудня, 2023

Як стежити за міським транспортом за допомогою смартфона

Напевно, більшість з нас стикалися із ситуацією, коли довго чекаєш автобус, а його все немає і немає. У цей час зазвичай дуже хочеться дізнатися, де він подівся і коли приїде. Картографічний сервіс EasyWay тепер дозволяє це зробити.

З пункту А в пункт Б

Цей ресурс з’явився на світ у 2011 році. Він готувався під Євро-2012 для Львова – портал став для жителів і гостей міста головним джерелом інформування про транспортну систему населеного пункту напередодні і під час проведення Чемпіонату. Футбольне свято пройшло, а сервіс залишився і став активно розвиватися. Зараз у його арсеналі транспортні схеми практично всіх великих українських міст (не тільки обласних центрів), а також деякі країни ближнього і далекого зарубіжжя.

На відміну від багатьох інших порталів, карти EasyWay «заточені», у першу чергу, на роботу саме з транспортом. Сервіс дозволяє прокладати маршрути з урахуванням автобусів, тролейбусів, трамваїв, маршруток, метро та електричок, шукати їхні оптимальні варіанти, обирати бажаний транспорт і багато чого ще. При цьому ним дуже зручно користуватися, оскільки дорога прокладається буквально в пару кліків. Працювати можна як на сайті проекту, так і через його програму.

Робота з додатком

Мобільна програма даного сервісу існує як для Android, так і під iOS. Обидва варіанти практично ідентичні, так що власники різних пристроїв отримують однакову функціональність.

Після запуску програми потрібно обрати місто, яке цікавить користувача (у нашому випадку це Київ). Населені пункти, для яких доступний GPS-трекінг транспорту, позначено відповідними значками біля назви. Після того як місто обране, можна одразу приступати до роботи. Меню як такого у програми немає. У верхній частині вікна розташовані дві кнопки: «Пошук» і «Маршрути». На першій вкладці за заданими параметрами можна знайти кілька варіантів маршруту між заданими точками.

Для початку потрібно ввести пункти відправлення та призначення. Це можна зробити як вручну, так і скориставшись зробленими раніше закладками або списком основних транспортних вузлів міста. Для цього просто потрібно натиснути кнопку «Маршрут», після чого відкриється відповідне вікно. Але найцікавішою функцією тут є пошук маршруту по карті. Працює ця система так: у верхньому правому кутку знаходиться кнопка переходу на карту (вона позначена компасом). Там (крім того, що можна визначити поточне місце розташування) потрібно просто клікнути по тій чи іншій вулиці, площі, станції метро або будь-якому іншому об’єкту (це буде пункт відправлення) і повторити ту ж процедуру на пункті призначення, після чого додаток видасть всі можливі маршрути, якщо вони взагалі є.

Додаткові параметри, які можна задати на вкладці «Пошук» дуже прості. Це, по-перше, тип маршруту – можна обрати з пересадками чи без, при цьому для поїздок з пересадками доступні опції «дешевий маршрут», «швидкий» і «оптимальний» (такий собі середній варіант).

Ну а в самому низу розташовані типи міського транспорту, з урахуванням яких і проводиться пошук. Усього їх п’ять (з електричками включно), і кожен з них можна деактивувати та активувати знову, залежно від потреб користувача. Наприклад, якщо комусь уже зовсім не до вподоби метро, він може виключити його з результатів пошуку, і тоді маршрути будуть прокладатися тільки з урахуванням наземного транспорту.

GPS-трекінг

Головною родзинкою сервісу EasyWay, безумовно, є можливість супутникового стеження за тролейбусами, автобусами і трамваями, які знаходяться на маршруті (вони, за запевненнями розробників, у повному обсязі будуть представлені в кінці місяця, як і міська електричка). З маршрутками сервіс поки не працює – мікроавтобуси GPS-модулями не оснащуються.

Ось як розповіли самі розробники про цю подію: «Раді повідомити, що з 28 лютого на EasyWay доступні GPS-дані наземного громадського транспорту Києва. Ця знаменна подія стала можливою завдяки співпраці з КП «Київпастранс». На даний час мова йде про 123 маршрути: всі автобусні, тролейбусні і майже всі трамвайні.

Щоб побачити розташування транспорту на маршруті, досить переглянути його на карті. Для цього потрібно натиснути кнопку «Маршрути» у верхній частині вікна. На екрані з’явиться весь їхній список, а зверху – рядок пошуку. Якщо немає бажання перегортати досить довгий список, потрібно ввести туди його номер, після чого маршрут відобразиться на екрані у вигляді виділеної лінії з позначенням зупинок (якщо однаковий номер мають маршрути різного виду транспорту, то відобразяться вони всі).

На цій лінії будуть переміщатися іконки – усі на даний час присутні на маршруті транспортні засоби. Для того щоб розрізняти, хто в яку сторону їде, вони пофарбовані у два кольори. На підкріплення цього в додатку є система оцінювання часу до прибуття найближчого транспортного засобу до конкретної зупинки. Але вона поки працює не зовсім коректно; розробники обіцяють виправити всі неточності найближчим часом. А ось розташування транспорту відображається дуже точно, так що прикинути, коли підійде найближчий автобус чи трамвай, зовсім не складно.

Переклад матеріалу від 11 березня 2014

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися