Чому дорогі відеореєстратори знімають так само погано, як дешеві і який відереєстратор обрати

В магазинах продаються не десятки відеореєстраторів, а всього лише кілька. Більшість відеореєстраторів у кращому випадку надають технології п’ятирічної давнини

Зазвичай, коли купуєш дорожчий гаджет, він пропонує вищу якість. Але в сегменті відеореєстраторів все інакше: дорогі пристрої записують відео такої ж відстійної якості, як і дешеві. Постає питання, який відеореєстратор купити, щоб він дозволив розпізнати номери автівок чи обличчя людей і це можна було використати для свого захисту.

Якою має бути хороша камера для авто

Відеореєстратор є одним з найбільш корисних інструментів для водія. Він дозволяє захистити себе від шахраїв, автопідстав, довести свою невинність у ДТП. Маючи відео подій можна вберегтися від ситуації, коли вас роблять винним, хоча насправді ви не винні. Наприклад, якщо на гірці машина попереду покотиться назад та зіткнеться з вашою – висока ймовірність, що вас визнають винними, оскільки все виглядає, наче це ви в’їхали в машину попереду.

Задача відеореєстратора – не просто записати відео. Воно повинно бути достатньої якості, щоб можна було розібрати номери автомобілів, дорожні знаки, обличчя людей. Принаймні, номерні знаки на відео повинні бути читабельні для автівок на відстані близько 20 метрів попереду.

Хороший відереєстратор має надавати чітке відео в умовах поганої освітленості на вечірніх міських вулицях.

Решта функцій автомобільного самописці, такі як GPS-дані, роздільна здатність вбудованого екрану, ємність акумулятора, наявність Wi-Fi, підключення задноьої камери тощо, є другорядними і на них потрібно дивитися лише, якщо гаджет задовольняє головній умові – дає якісне чітке відео.

Чому всі реєстратори погані

Блогери з каналу Linus Tech Tips витратили понад 1000 доларів США, купивши більше десяти популярних на Amazon моделей відеореєстраторів. Список включав як найдешевші моделі, так і найдорожчі. Їхнє тестування показало, що найбільш оптимальним за ціною/якістю є Thinkware F70 вартістю близько $70.

Гаджет Biuone A20 за $60 надає картинку такої низької якості, що не має жодних деталей.

Дорожчий на $10 Chortau B-T13 за якістю як попередній Biuone.

Схожа мильна картинка у Pruveeo D30H.

IIWEY T1 теж знімає відео в стилі «здогадайся, що на екрані».

Такий же самий результат у Rexing v1-4k.

Відеореєстратори відомих брендів знімають так само погано, як і ноу-нейм гаджети. Наприклад, ось порівняння Garmin Mini 2 ціною $110.

Відстійну якість картинки дають навіть реєстратори, які коштують кілька сотень доларів. BlackVue Dr750X+ коштує $270, але його відео таке саме низькоякісне, як і у моделей до $100. Не краща якість у іншого дуже дорогого реєстратора Thinkware U1000.

Чому екшн-камера буде найкращим відеореєстратором

Якщо вам дійсно потрібно мати докази, а не просто відеоряд загального плану зі своєю поїздкою, найкращим вибором буде екшн-камера. Наприклад, GoPro за $400 дозволить розгледіти номери автівок попереду та інші дрібні деталі.

Але залишається питання, чому усі відеореєстратори так погано знімають?

Відповідь проста: в магазинах продаються не десятки відеореєстраторів, а всього лише кілька.

Хоча кожен відеореєстратор має унікальний корпус та інші фішки, але його серце – камера, процесор та прошивка – створюються лише кількома компаніями. Інші сотні брендів лише упаковують однакове «залізо» в індивідуальні корпуси.

Наприклад, основним розробником процесорів для відеорєстраторів є тайванський виробник Novatek. Сьогодні у реєстраторах популярні два його процесора NT96660 та NT 96655. Інформації про них небагато, але 96660 вийшов приблизно у 2017,

Із 10 протестованих відеореєстраторів ціною $100 вісім використовували процесори Novatek. При цьому лише один відеореєстратор від Viofo використовував новіший чип NT96670.

Це означає, що більшість відеореєстраторів у кращому випадку надають технології п’ятирічної давнини.

Те ж саме стосується і камер для відеореєстраторів. Майже усі вони використовують Sony STARVIS – лінійка в рамках сенсорів Sony Exmor, які є дуже популярними і встановлюються майже всюди. Лінійка STARVIS спеціально розроблювалася для камер безпеки і адаптована для роботи в умовах низького освітлення.

Найчастіше у відеореєстраторах використовується сенсор IMX335, здатний записувати відео роздільної здатності 1440p. Але гаджет від Rove якимось чином отримує з нього картинку в роздільній здатності 4k. Тому попри хороший сенсор обробка відео робить фінальний результат неякісним.

У відеореєстраторів крихітний розмір сенсора, тому вони фізично не можуть зняти хорошу картинку з чіткими деталями. У той час як екшн-камери типу GoPro мають значно більший сенсор і тому у них відео набагато більш чітке та якісне.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я