Неділя, 10 Грудня, 2023

Windows переходить на небезпечне від’єднання USB

Microsoft змінює стандартний спосіб роботи з USB-накопичувачами. Починаючи з версії Windows 10 1809 та новіше можна буде не думаючи від’єднувати флешки та диски у небезпечний спосіб – без виконання ритуалу з безпечним відключенням. Останній є звичною вимогою з моменту появи носіїв USB.

Донедавна у Windows 10 стандартна політика роботи з накопичувачами USB працювала за принципом найкращої продуктивності. Однак тепер Microsoft робить стандартною політику швидкого відключення.

Опція найкращої продуктивності використовує принцип відкладеного запису. За ним ОС записує дані в кеш, що для користувача виглядає так, ніби копіювання файлів закінчилося швидше. Юзер може продовжити роботу у звичайному режимі, але ОС продовжить у фоні записувати дані на диск. При від’єднанні накопичувача, в якому відбувається такий фоновий процес, можна пошкодити записані на ньому дані.

Завдяки переходу на політику швидкого відключення, розповідають у Microsoft, уже не потрібно шукати в системному треї поряд з годинником іконку USB, натискати на неї та вибирати опцію «Витягнути накопичувач». Можна просто від’єднати девайс від комп’ютера чи ноутбука.

Опція найкращої продуктивності залишиться, і її можна увімкнути самостійно. Для цього потрібно у Провіднику натиснути правою кнопкою миші на зовнішній USB-накопичувач та вибрати пункт «Властивості». Перейдіть на вкладку «Обладнання», вкажіть диск та знову натисніть «Властивості». На вкладці «Загальні» клацніть «Змінити параметри», перейдіть у розділ «Політика» та виберіть «Швидке від’єднання» чи «Оптимальна продуктивність».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися