П’ятниця, 1 Грудня, 2023

Чому суперякісні фото у смартфонах можуть бути небезпечними для кожного

Сучасні смартфони приділяють велику увагу фотографіям, дозволяючи робити дуже якісні знімки. Настільки якісні, що можна роздивитися найдрібніші деталі на знімку. І це може становити загрозу для чоловіків, жінок, дітей та відомих зірок.

У вересні 2019 року японська поліція арештувала 26-річного Хібікі Сато за неправомірну поведінку та переслідування 20-річної японки Ени Матсуоти, яка є місцевою поп-знаменитістю. За словами Сато, він є її палким фанатом.

Чоловік не був знайомий із жінкою та не знав, де вона живе і працює. Відшукати її він зміг завдяки селфі та фотографіям, які жінка регулярно публікувала в соцмережах. Якість цих знімків виявилася настільки високою, що Сато розгледів в очах віддзеркалення навколишніх об’єктів.

Детальності зображення виявилося достатньо, щоб окреслити спершу залізничну станцію, в околицях якої живе жінка. Далі він скористався Google Street View, а також іншою інформацією, щоб відшукати її будинок. Жінка зазнала травм від зустрічі з таким палким фанатом. Однак вона каже, що не збирається припиняти публікацію селфі та робитиме їх якомога частіше.

Виконавчий директор маркетингового агентства Obviously Май Карвовські каже, що в інтернет-зірок велика онлайн-аудиторія часто породжує відчуття дружби з нею. Але, за її словами, «лідери думок» (популярна назва для медіаблогерів з великою аудиторією) повинні нагадувати собі, що все, що вони публікують, доступно кожному. За її словами, варто уникати публікації інформації в реальному часі. Фотографії краще робити в спеціально підібраних місцях або в приватних локаціях. Також після досягнення рубежу в 100 тисяч фоловерів інтернет-зіркам потрібно ретельно шукати підказки щодо розташування свого дому.

Експерти кажуть, що випадок із Матсуотою піднімає питання безпеки в еру повсюдної публікації високоякісних фотографій та відео. Будь-який користувач може зробити знімок у надвисокій роздільній здатності та опублікувати його для мільйонів користувачів кількома натисненнями кнопок. Однак при цьому можна розкрити якусь важливу персональну інформацію.

«Способи використання соціальних мереж для проведення розслідувань стають більш поширеними. Я очікую, що ми побачимо більше схожих інцидентів», – говорить засновник сайту Bellingcat Еліот Хіггінс. Його ресурс був одним із перших, хто залучив відкриті дані із соцмереж у своїх розслідуваннях.

Якісні фотографії несуть також значно більші ризики, ніж зустрічі з палкими фанатами. У 2014 році хакери скопіювали відбиток пальця німецького міністра. При цьому вони навіть не віталися з ним особисто. Хакер просто відвідав з фотокамерою публічну прес-конференцію в жовтні, на якій виступала міністр. Зібрану біометричну інформацію можна використовувати для аутентифікації особистості.

Знімок високої роздільної здатності також дозволить обманути просунуту систему розпізнавання обличчя, наприклад, таку, як у смартфонах iPhone. Apple запевняла, що безпека її рішення дуже висока – приблизно 1 хибне спрацьовування на мільйон спроб. Однак фахівці компанії з кібербезпеки Bkav створили маску, яка дозволяє обходити Face ID. Загалом ціна маски для обману Face ID склала $150, при цьому її можна використати для доступу до смартфонів політиків, бізнесменів, мільярдерів.

2 КОМЕНТАРІ

  1. вывод от статьи – сниматься на высококачественную камеру безопаснее всего в туалете или под одеялом …

    • Ванья, жителям паРаші саме там і місце, а високоякісні фотокамери купите в Китайців, за “пєрдящім газ”

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися