Четвер, 22 Лютого, 2024

Екологічність вітроенергетики: відмовляються навіть сміттєзвалища

Прийнято вважати, що відновлювані джерела енергії несуть менше шкоди навколишньому середовищу. Однак сьогодні, коли таких джерел зростає, хибність такої думки стає дедалі очевиднішою. Наприклад, вітряні ферми нещодавно стикнулися з тим, що від їхніх відходів навіть сміттєзвалища відмовляються.

Вітряна ферма в американськму місті Волнат, штат Айова, проходить оновлення своїх потужностей. Старі вітряки демонтують, замінюючи їх більш сучасними потужнішими моделями. Вони мають лопаті, які на 8 метрів довші за попередні. Завдяки цьому один вітряк здатний видавати на 19% більше енергії.

Старі лопаті, які працюють з 2004 року, утилізують, що на практиці означає вивезення на сміттєзвалище. Адже вони виконані з скловолокна, яке легке та міцне, однак яке не переробляється. Воно також не розкладається природним шляхом. Кожна така лопать важить близько 6 тонн.

У планах вітряної ферми – оновити 110 вітряків. Кожну з кількох сотень важких лопатей розріжуть на три шматки, які опиняться на сміттєзвалищі за 200 кілометрів від ферми. Екологи вже почали бити на сполох. «Ця «чиста зелена» енергія виявилася не такою «чистою та зеленою», – говорить еколог Джулі Кунтц. – Це ще більше навантаження на наші сміттєзвалища».

Чиновник Міністерства енергетики США Данієль Лайрд каже, що більшість компонентів вітрової турбіни можна переробити. Але лопаті дійсно майже не підлягають переробці. Лише в США вітрогенерація, яка видає 100 гігаватів електроенергії щороку, створить 1 млн тонн відходів скловолокна та композитних матеріалів.

«Масштаб проблеми досить великий, – говорить Лайрд. – Це значний обсяг матеріалів. І це велика проблема екологічної стійкості. Ми би хотіли, щоб усе вироблене можна було переробити».

Сміттєзвалища кажуть, що такі відходи є проблемою для них. «Лопаті такі міцні тому, що вони повинні витримувати навантаження. Вони не ламаються, – каже контролер за твердими відходами штату Айова Емі Девідсон. – Іноді шматки відлітають та псують обладнання. Сміттєзвалищам складно приймати ці відходи, і вони вирішили відмовитися».

Окрім купи відходів вітряні ферми також суттєво псують територію, на якій їх розбудовують. Мешканці прилеглих районів скаржаться на низькочастотний шум та мерехтіння світла від лопатей, яке погіршує здоров’я. Також лопаті вбивають тварин, які літають, – птахів та кажанів.

За матеріалами: Staradvertiser

2 КОМЕНТАРІ

  1. Дурики, можна знайти купу місць, де можна з користю застосовувати таке добро. Дута проблема, дебільна подача.

  2. розберіться будь ласка вже з ватами та з ват*годинами

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися