Четвер, 18 Квітня, 2024

Дістав Google Chrome? 5 крутих браузерів для Android

Браузер сміливо можна назвати серцем сучасного смартфона. Стандартний Chrome (від якого навіть позбутися без рут-прав не можна) влаштовує далеко не всіх користувачів – «важкий», повільний, крім того, збирає цілу тонну особистої інформації. Ми пропонуємо кілька альтернативних варіантів.

Firefox Focus

Браузер для справжніх конспіраторів, Firefox Focus призначений для одномоментного відвідування сторінки. Додаток не зберігає історію пошуку, список закладок, вкладки або найчастіше відвідувані сторінки, а вся інформація про сеанс видаляється, як тільки користувач закриває браузер. Блокуються трекери, файли cookie і навіть плагіни сайтів (їх можна дозволити в ручному режимі).

Загалом, якщо браузер вам потрібен лише для того, щоб відкривати посилання з ТГ або час від часу читати ранкові новини з повною анонімністю, Firefox Focus – найкращий вибір.

[appbox googleplay id=org.mozilla.focus]

Opera Touch

Opera постійно вдосконалює свої продукти, щоб зробити життя інтернет-користувачів зручнішим. Opera Touch розроблена спеціально під смартфони і вирішує вічну проблему пристроїв з діагоналлю більше 5 дюймів – неможливість однією рукою дотягнутися до панелі інструментів. Замість неї в Opera Touch є плаваюча кнопка, через яку за допомогою жестів можна перемикатися між сторінками, перезавантажувати їх, відкривати рядок пошуку тощо.

Крім того, Opera Touch підтримує My Flow, який дозволяє миттєво синхронізувати контент на мобільному і десктопному браузері. Продуманий інтерфейс додається.

[appbox googleplay id=com.opera.touch]

DuckDuckGo

DuckDuckGo – це ще одна розробка для конспіраторів, яку можна поставити замість Firefox Focus. Браузер DuckDuckGo вміє перевіряти сайти на безпеку, попереджати про можливі загрози та відключати окремі плагіни сторінки. У додатку передбачена кнопка видалення даних про сеанс, правда, на відміну від Firefox Focus, DuckDuckGo не видаляє інформацію при закритті.

За замовчуванням стоїть однойменний пошуковик, який не збирає дані про пошукові запити і в цілому більш безпечний, ніж Google.

[appbox googleplay id=com.duckduckgo.mobile.android]

Cake Web Browser

Браузер Cake не надто відрізняється від більшості аналогів і не може похвалитися передовим інтерфейсом, але в нього є одна корисна функція: у результатах пошуку браузер не вибиває рекламні сторінки.

Основна ідея в тому, щоб користувачі не потрапляли на рекламні сайти, а знаходили сторінки з найбільш корисною та відповідною запиту інформацією. Крім того, перемикатися між сайтами з пошукових результатів можна простим свайпом вправо або вліво, а презавантаження найближчих посилань прискорить процес серфінгу і зробить його зручнішим.

[appbox googleplay id=com.cake.browser]

Ecosia Browser

Ну і наостанок ми залишили найбільш звичайний і водночас оригінальний браузер. За дизайном і функціями він практично не відрізняється від інших продуктів на платформі Chromium, але прив’язаний до фірмової пошукової системи. Браузер, як і пошуковик, запущені некомерційною організацією для збереження зелених насаджень.

У цілому механізм простий: весь профіт за кліки по рекламних оголошеннях отримує благодійна організація. Зібрані кошти витрачаються на реалізацію програми лісовідновлення, на посадку 1 дерева потрібно приблизно 45 кліків по рекламі. За даними Ecosia, зараз організація щосекунди збирає достатньо коштів для висадки 1 дерева при 7 000 000 активних користувачів.

[appbox googleplay id=com.ecosia.android]

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися