Четвер, 22 Лютого, 2024

Електростанції в космосі комерційно життєздатні – результати дослідження

Сонячна енергетика може дійсно закрити всі потреби людства, але за однієї умови – якщо сонячні панелі знаходяться в космосі. Відповідні технології лише розробляються, але перше у своєму роді дослідження довело, що сонячні електростанції в космосі є життєздатним варіантом виробництва електрики.

Експеримент провела група вчених з Університету Суррея та Університету Суонсі у Великобританії. Зокрема, дослідники спостерігали за роботою сонячних панелей на супутнику, який перебував у космосі протягом шести років і 30 000 обертань навколо планети. Дослідники виявили, що справді реально виробляти недорогі та легкі сонячні панелі, які можуть виробляти електроенергію в космосі.

«Ми дуже раді, що місія, розрахована на один рік, все ще працює через шість, — сказав професор Крейг Андервуд, почесний професор інженерії космічних кораблів Космічного центру Суррея при Університеті Суррея. – Ці детальні дані показують, що панелі стійкі до випромінювання, а їх тонкоплівкова структура не погіршилася в суворих температурних і вакуумних умовах космосу».

Для дослідження вчені з Університету Суонсі розробили новий тип технології сонячних батарей із використанням телуриду кадмію. Вони стверджують, що, порівняно з поточними альтернативами, ці панелі можуть покривати більші площі, вони легші, потужніші та відносно дешеві у виробництві.

Зібрані дані показали відсутність розшарування енергетичних комірок або погіршення матеріалу. Але вихідна потужність енергетичної комірки з часом знизилася в ефективності. Тим не менш, дослідники вважають, що вони довели «базову надійність» для використання техніки в космосі.

«Ця технологія сонячних елементів із ультрамалою масою може призвести до розгортання великих недорогих сонячних електростанцій у космосі, які повертатимуть чисту енергію на Землю — і тепер у нас є перші докази того, що технологія надійно працює на орбіті», — зазначив професор Андервуд.

Ідея використання сонячної енергії з космосу та бездротової доставки її назад на Землю набирає популярності в останні кілька років у відповідь на гостру кліматичну кризу. Сонячне світло в середньому в 10 разів інтенсивніше у верхній частині атмосфери, ніж на Землі, і використання його енергії з космосу було б ефективнішим порівняно з погоднозалежними та працюючими лише вдень сонячними рішеннями на землі.

Незважаючи на те, що технологічні проблеми все ще залишаються, багато країн у всьому світі прагнуть до так званої космічної сонячної енергії (SBSP), а Європейське космічне агентство (ESA) працює над власним проектом під назвою Solaris. Команда Каліфорнійського технологічного інституту також запустила прототип космічної електростанції в 2022 році.

За матеріалами: The Next Web

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися