Фізика в смартфоні

Розпочавши огляд освітніх додатків з математики, ми продовжимо фізикою. Ця наука також має безліч формул, законів та правил, тож довідковий матеріал на смартфоні або планшеті в навчанні зовсім не завадить.

Physics at school

Найдетальніше усне пояснення може здатися незрозумілим, якщо наочно не продемонструвати матеріал. У вчителів зазвичай часу вистачає лише на основні експерименти та покази, тож багато чого залишається лише на папері. Але якщо на портативному пристрої є додаток Physics at school, то це зовсім не проблема. У ньому є маса наочних демонстрацій найрізноманітніших фізичних процесів, починаючи від механіки і закінчуючи ядерною фізикою.

Усього там налічується 16 розділів фізики, у кожному з яких є багато тем. Наприклад, у «Гравітації» можна дізнатись про невагомість, траєкторії тіл, фази Місяця, закони Кеплера та близько двох десятків інших тем.

Вибравши ту чи іншу тему, ви потрапляєте на екран, де як графічно, так і у вигляді формул пояснюються ті чи інші явища. Більшість таких розділів інтерактивні, що дуже спрощує сприйняття. Наприклад, можна сильніше чи слабше «розгойдати» маятник і подивитись, як у формульному вигляді змінюються значення сили та енергії руху. Або переміщувати об’єкт на навколоземній орбіті, щоб дізнатися його різноманітні характеристики та показники у тій чи іншій точці небосхилу.

Додаток доступний різними мовами, серед яких і російська. Він буде корисний не лише учням, але і вчителям. Завантажити його можна з Goolge Play, а користуватися – безплатно.

Физика 7, 8, 9, 10, 11 Класс

Але і без звичайних формул і традиційних методів вивчення предмета і вирішення завдань фізику не вивчити. Тому додаток «Физика Формулы 7, 8, 9, 10, 11 Класс» теж стане в пригоді як додатковий навчальний матеріал та посібник. Як виходить із назви, програма містить формули за весь шкільний курс фізики звичайних шкіл і робить акцент саме на науковому виражені записів.

Тут також присутня сувора класифікація. Спочатку треба вибрати клас, а потім розділ, що цікавить. Незважаючи на те, що тематично покривається майже весь курс, тих чи інших тем усе ж може не бути. Тут ще багато чого залежить від спрямування самої школи.

Після того як ви вибрали потрібний розділ, на екрані з’являться необхідні формули з мінімумом пояснень до них. Максимум там будуть позначення тих чи інших літер у формулах. Такий підхід припускає, що учень розуміється на предметі. Тож як шпаргалку додаток використовувати не вдасться, швидше як посібник у разі, якщо щось забулося.

Програма безплатна, знайти її можна в Goolge Play.

Физика

Якщо минулий додаток концентрувався лише на формулах, то «Фізика» має ширший профіль. Це короткий довідник, у якому можна знайти не тільки формули, а й закони з поясненнями. Усього там є п’ять розділів, кожен з яких має від чотирьох до семи підрозділів. Останні ж розбито ще на декілька тем кожен, тобто охоплення бази знань у додатку велике.

Азів предмета в цьому довіднику теж шукати марно. Проте пояснення до записів доволі чіткі й зрозумілі, особливо для тих, хто гарно вивчав предмет. Тож як шпаргалка учням без знань цей додаток не знадобиться. А от згадати підзабутий матеріал за допомогою додатка чи іноді використовувати «Фізику» замість підручника цілком можливо.

Є в додатку і просто теоретичні матеріали, проте їх не так багато. Зводяться вони лише до означення деяких термінів та явищ, без особливих пояснень щодо них.

Користування програмою безоплатне, вона є в Goolge Play.

Учебник Физики

Якщо ж вам потрібен повноцінний навчальний матеріал, можна звернути увагу на «Підручник Фізики». Цей додаток, на відміну від двох інших, не обмежується сухими формулами та короткими визначеннями, а пропонує цілком пристойний курс. Він стане в пригоді не тільки школярам, а й студентам.

Підручник не лише надає вичерпні текстові матеріали з усіх галузей фізики, що вивчають у школі та в інститутах, але й має ілюстрації, які пояснюють навчальний матеріал. Це перш за все різноманітні схеми, які ілюструють на прикладах ключові закони та поняття.

Завантажується додаток з Goolge Play. Посібник безплатний, але через це іноді з’являються рекламні банери.

Фізичний калькулятор

Розрахунки у фізиці доволі складні, тому для їхнього виконання теж може знадобитися спеціальний додаток. Один з них називається «Фізичний калькулятор». Ця англомовна програма дає можливість обчислювати близько 30 різноманітних показників, таких як прискорення, різні енергії, а також конвертувати показники в різні системи, наприклад кілометри в милі.

Незважаючи на те, що інтерфейс додатку англомовний, у ньому все цілком зрозуміло. Адже більшість інформації в ньому подається у вигляді фізичних скорочень, з якими знайомі люди в усьому світі. Тож тому, хто розуміється на фізиці, буде зовсім не важко працювати з додатком. Щоб отримати розрахунки у необхідні поля, просто треба ввести відомі показники.

Окрім цього, до багатьох дій є графічні пояснення, що ще більше спрощує роботу з калькулятором, завдяки чому працювати з ним можуть навіть школярі. Проте вчителі навряд чи будуть раді такому помічникові, адже на контрольних та іспитах обчислення потрібно робити без допомоги сторонніх засобів. Але, з іншого боку, обчислення там здебільшого елементарні (задайте два значення та отримайте третє), тож користуватися програмою можна для прискорення процесу вирішення, без шкоди для навчання.

Програма безплатна, а знаходиться вона в Goolge Play.