Четвер, 30 Травня, 2024

Google показала новий Android O

Компанія Google підготувала нову версію Android, яка отримала індекс «О». Імені вона ще не має, оскільки це тестова версія для розробників. Але навіть нинішній варіант дозволяє оцінити, що готує наступний після Android 7 Nougat випуск цієї ОС.

Майбутній Android O дозволить, наприклад, дивитися відео в кутку екрана під час роботи іншої програми. Ця опція схожа з мультивіконністю, яку вже використовує Samsung у своїх смартфонах. Проте має більші можливості – можна міняти співвідношення сторін відео, є кнопки паузи та відтворення. Формат «картинка в картинці» можна використовувати не тільки для відеоконтенту.

В Android O також з’явиться можливість точніше управляти сповіщеннями від додатків і розширити їхні можливості. Наприклад, розробники зможуть ділити їх на категорії і вибирати колір фону для тексту повідомлення. Користувачі зможуть вирішувати, які типи повідомлень вони хочуть отримувати від того чи іншого додатка, а також «відкладати» повідомлення, щоб воно з’явилося на екрані знову через якийсь час.

У новій версії системи з’явиться можливість установлення лімітів фонової активності. Вони дозволять обмежувати певні функції програм у фоновому режимі, що повинно поліпшити автономність мобільних гаджетів.

В Android O також буде простіше заповнювати різноманітні форми в додатках. Для цього програми отримали новий інструмент Autofill Framework для автоматичного введення логінів, номерів кредитних карток та іншої інформації.

Ще в Android O будуть адаптивні іконки з підтримкою різних візуальних ефектів – піктограми відображатимуться по-різному залежно від пристрою. Ця ОС також надасть Wi-Fi Aware – спосіб обмінюватися інформацією по Wi-Fi без доступу до інтернету.

Спробувати новий Android O вже можуть власники Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel, Pixel XL і Pixel C. Їм потрібно завантажити зліпок ОС із сервера Google.

Повне ім’я системи та всі нововведення Google має оприлюднити на конференції I/O, яка відбудеться в травні 2017 року. Фінальна версія Android O вийде в третьому кварталі цього року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися