Неділя, 3 Березня, 2024

7 квітня власники iPhone можуть втратити інформацію, якщо Apple не заплатить викуп

Група кіберзловмисників Turkish Crime Family вимагає від Apple викуп у розмірі $75 000 у криптовалютах Bitcoin або Ethereum. Інакше вони погрожують стерти дані мільйонів акаунтів iCloud. Час спливає – умови хакерів треба виконати до 7 квітня.

Як доказ реальності загрози хакери показали своє листування з Apple. Один з учасників угруповання навіть дав доступ до електронної пошти, з якої нібито підтримувався зв’язок з компанією. Вони також завантажили на YouTube відео, на якому заходять до деяких зламаних акаунтів. Наприклад, в обліковий запис літньої жінки, яка зберігає резервні копії фотографій та ввімкнула можливість віддалено очистити iPhone.

На цю загрозу Apple відреагувала публікацією співробітника, який не захотів називати себе: «По-перше, ми просимо вас видалити відео, яке ви завантажили на свій канал YouTube, оскільки воно привертає непотрібну увагу. По-друге, ми хочемо повідомити вам, що ми не винагороджуємо кіберзлочинців за порушення закону».

Експерти припускають, що хоча зловмисникам вдалося налякати користувачів, вони можуть блефувати. Адже вони непослідовні у своїх заявах. Спочатку угруповання оголошує, що має доступ до більш ніж 300 млн облікових записів електронної пошти Apple, зокрема, тих, які використовують домени @icloud і @me. Пізніше один з її членів говорить про можливість входу в 559 млн акаунтів. Як припускає видання Motherboard, яке опублікувало цю інформацію, яскраві заяви в ЗМІ можуть бути спробою чинити тиск на Apple.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися