Понеділок, 20 Травня, 2024

Комп’ютерні ігри поглинають офлайн-активності: чому людям це подобається

Глобальний карантин відкрив в комп’ютерних іграх нові грані. Вони стали значно більшим, ніж просто способом цікаво провести час. Люди переносять у них все, чим до цього займалися офлайн. Розробники ігор хочуть закріпити досягнуте, зробивши соціальну частину такою ж важливою, як ігрова, і перетворивши комп’ютерні ігри на соцмережі.

В таких іграх, як Fortnite чи Roblox, користувачі відзначають свої дні народження, слухають музику, дивляться кінотрейлери. Музичний концер Тревіса Скотта у Fortnite дивилися 27 млн унікальних користувачів. Музикант Гарт Брукс планує випустити свій новий альбом у мобільній грі Words With Friends від компанії Zynga. Леді Гага та Біллі Ейліш взяли участь в концерті One World: Together at Home у грі Roblox, який подивилося близько 4 млн людей. Навіть політичні протести сьогодні перенеслися в комп’ютерну гру Animal Crossing.

«Через карантин у людей з’явилося більше часу грати. Але вони також хочуть робити інші речі», – каже незалежний аналітик ігрової індустрії Біллі Піджн.

Після зняття карантину багато людей продовжить утримуватися від відвідування масових заходів та місць скупчення людей, наприклад, кінотеатри та музичні концерти. Артисти та кіношники можуть отримати доступ до людей через ігри.

Перевага ігор також у тому, що вони не вимагають від митців великої попередньої роботи з рекламування своїх творінь. Наприклад, радіостанції ставлять лише хіти. Запустивши в грі свіжий трек, його можна зробити хітом задовго до того, як він потрапить у традиційні канали просування.

Ігробудівні студії сподіваються, що нинішня ситуація є лише початком нового тренду. Такі компанії, як Rockstar Games, 2K, Take-Two Interactive Software Inc, шукають нові цікаві можливості інтерактивного контенту. Roblox співпрацює з кіно- та музичною індустрією, сприяючи просуванню їхнього контенту в грі. Наприклад, спеціальні персонажі з нових фільмів студій Warner Bro та Walt Disney.

В іграх планується не просто відтворювати потокове відео, а пропонувати додаткові опції, які недоступні в офлайнових закладах. Наприклад, віртуальні персонажі фанатів можуть зайти за лаштунки сцени музичного концерту поспілкуватися зі своїм кумиром. Одночасно з цим можна грати в гру та спілкуватися.

«Коли ви дивитеся телевізор, ви можете бути один. Коли ви в грі, навколо інші користувачі. Це відчувається більш життєво. Це можливості, які надають переконливі переваги. Це довготривалий шанс залучити широку аудиторію, яка, сподіваюсь, залишиться», – каже бізнес-директор Roblox Крейг Донато.

Студія Artix Entertainment уже давно проводить живі події у віртуальному світі. Остання їхня вигадка – бойові концерти. Користувачі потрапляють на концерт через портал і опиняються в одному приміщенні з монстрами та літаючими островами. Залежно від їхніх дій закінчення концерту виявляється різним. Директор Artix Адам Бон каже, що це приваблює користувачів відвідувати один концерт у середньому 10 разів.

«Моя абсолютна мрія – я хочу, щоб наша гра була віртуальною версією суботнього музичного шоу. Новий музичний гість щотижня», – каже Бон.

За матеріалами: Bloomberg

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися