Ринок криптовалюти зникне, якщо Євросоюз відмовиться визнавати первинну пропозицію монет як засіб безпеки

кажуть науковці, якщо не з’явиться світовий стандарт регуляції процедури ICO, вся індустрія продовжить зниження. За їхніми словами, криптовалюти сьогодні знаходяться у гонці на знищення.

Дослідники з Технічного університету Мюнхена дійшли висновку, що необхідний єдиний регуляторний підхід до криптовалют, особливо до первинного розміщення монет (ICO), які проводять автори криптовалют. За їхніми словами, Євросоюз повинен прийняти вже наявні в США правила, а також вважати процедуру ICO засобом безпеки.

ICO (Initial coin offering) – це залучення інвестицій у криптовалюту тим, що перші монети з криптовалюти продаються інвесторам. Також процедура іноді називається «первинною пропозицією токенів» або «краудсейлом». Кількість ICO останніми роками зростає, а проекти залучають від сотень тисяч до мільйонів доларів. Термін ICO утворений за аналогією з IPO (Initial Public Offering – первинна публічна пропозиція акцій). Відмінності в тому, що при ICO відсутнє державне регулювання, характерне для IPO. Покупці токенів і криптовалют можуть мати права, відмінні від тих, які є у покупців первинних акцій.

Науковці Філіп Мауме та Матіас Фромбергер у своїй статті пишуть, що інвестиційні токени повинні бути за законами ЄС у категорії інструментів безпеки з правом передачі. Дослідники також говорять, що подібні токени повинні бути в категорії інструментів з правом обговорення та стандартизованими. Прав передачі дозволяє відправляти токени іншим користувачам, а право обговорення – змінювати інвестиційну функцію з засобу безпеки на платіжну. Це дві особливості разом зі стандартизованим способом створення токенів, на думку вчених, саме дозволяє визнати токени інструментом безпеки з правом передачі, як встановлено у законодавстві США.

Однак, кажуть науковці, якщо не з’явиться світовий стандарт регуляції процедури ICO, вся індустрія продовжить зниження. За їхніми словами, криптовалюти сьогодні знаходяться у гонці на знищення. Подібні явища з’являються тоді, коли різні країни приймають власні закони щодо якоїсь індустрії. Це призводить до того, що в глобальному масштабі знижуються стандарти роботи індустрії.

Наприклад, нещодавно один з найбільших міжнародних онлайн-сервісів обміну цифрових валют Binance був змушений мігрувати з Китаю в Японію, а потім – на Мальту. Переміщення пояснювалися пошуком країни, в якій менше вимог до розміщення токенів.

Ринок ICO, за оцінками дослідників, сягає $20 млрд. При цьому створювати нові токени, наприклад, у криптовалюті Ethereum, можна за допомогою 57 рядків програмного коду. Така простота призвела до зупинки у квітні продажу всіх токенів, коли виявилося, що хакери можуть можуть зловживати токенами Ethereum для генерації нескінченного обсягу криптовалюти.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я