Вівторок, 18 Червня, 2024

Люди «подзвонять» інопланетянам, відповіді чекати від 2000 до 400000 років

Нещодавно вчені оголосили про плани транслювати радіоповідомлення в глибині космосу в надії, що колись воно дістанеться інопланетною цивілізацією. Тепер інші вчені підрахували, скільки часу може знадобитися, щоб почути відповідь на цей «дзвінок». У кращому випадку це може бути близько двох тисячоліть, у гіршому – 400 000 років.

«Як єдина розвинена розумна цивілізація на Землі, одне з найбільш загадкових питань для людей полягає в тому, чи є наше існування унікальним, — пишуть автори Веньцзе Сон і Хе Гао у своєму дослідженні. – Причина, чому ми не отримали сигнал, може полягати в тому, що в даний час тривалість життя людини недостатньо довга».

В одному попередньому дослідженні, опублікованому в 2020 році дослідниками з Університету Ноттінгема, було підраховано, що в Чумацькому Шляху, ймовірно, буде 36 позаземних розумних цивілізацій (CETI).

Нова робота дослідників з Пекінського педагогічного університету детальніше дослідила скільки планет земної групи придатні для життя і як часто життя на цих планетах еволюціонує у CETI, а по-друге, на якому етапі еволюції зірки-господаря може народитися CETI. Імовірність появи життя і розвитку в CETI була (fc), а необхідний етап еволюції зірки-господаря був (F).

Сон і Гао запустили серію сценаріїв моделювання, використовуючи різні значення для цих змінних, і придумали оптимістичний і песимістичний погляди.

Оптимістичний використовував значення F = 25 відсотків і fc = 0.1 відсоток, що означало, що зірка має пройти щонайменше 25 відсотків свого життя, перш ніж може з’явитися CETI, і для кожної планети земної групи існує лише 0,1 відсотка шансів на появу CETI. В такому сценарії може бути понад 42 000 CETI, що і таким чином для спілкування з інопланетянами знадобиться близько 2 000 років.

Змінні песимістичного сценарію були F = 75 відсотків і fc = 0,001 відсотка. За таких умов формування СЕТІ буде рідкісним явищем і очікувати відповіді доведеться 400 000 років.

Хоча перспектива контакту з інопланетним життям може здатися захоплюючою, трансляція нашого місцезнаходження в космос суперечить побоюванням, висловленим покійним професором фізики Стівеном Хокінгом, що розумні позаземні цивілізації можуть захотіти нас знищити.

Професор Хокінг застеріг від активного просування у формі радіоповідомлень. Іласна поведінка людства свідчить про те, що контакт різних за рівнем розвитку цивілізацій часто був катастрофічним. Справи йшли погано для менш розвинутих.

Але Джаміла Ха, яка бере участь у проекті BITG з відправки радіоповідомлення у космос, вважає, що переваги від контакту з інопланетянами переважають потенційні ризики, поки до контакту підходять з явними ознаками миру.

За матеріалами: DailyMail

1 коментар

  1. А для чого інопланетянам спілкуватися із створіннями які вбивають одне одного, та нищать свою планету?

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися