П’ятниця, 1 Березня, 2024

Найкращі програми для керування файлами на Android: Total Commander, Files by Google, FX Explorer, Solid Explorer

Поки що Android ще дозволяє користувачам переглядати файлову структуру та виконувати операції з файлами та папками. Часто гаджети на Android уже мають вбудований диспетчер файлів, але часто це проста програма з базовою функціональністю. У магазині Google Play є купа файлових менеджерів, з якими Android стає значно зручнішим.

Що таке файловий менеджер на Android

Менеджер файлів — це програма, яка дозволяє керувати файлами та папками на пристрої. На комп’ютерах з Windows це Файловий провідник (раніше відомий як Windows Explorer) та Finder на Apple Mac.

За допомогою файлових менеджерів можна створювати, перейменовувати, копіювати, переміщувати, видаляти та шукати файли та папки. Ці програми також дозволяють змінювати атрибути та властивості файлів.

Сучасні файлові менеджери не тільки керують локальними файлами, але також підтримують передачу по інтернету, надають підтримку маловідомих форматів файлів, підключаються до таких протоколів, як FTP, sFTP, WebDAV і SMB. Загалом, файлові менеджери можуть бути незамінними.

Total Commander

Відомий на Windows файловий менеджер Total Commander є багатофункціональним комбайном, який пропонує багато незамінних функцій, наприклад, пошук по вмісту файлів чи порівняння вмісту двох файлів. За допомогою плагінів функціональність цієї програми стає безмежною.

Автор Total Commander створив аналог свого файлового менеджера для Android. З ним на Android з’являється відсутня функція редагування файлів TXT, HTML, запаковування та розпаковування архівів, двопанельний режим, підтримка LAN, WebDAV, FTP, Google Drive, Microsoft Live, Dropbox.

Total Commander все ще знаходиться в активній розробці та регулярно отримує оновлення функцій. Нещодавно розробник випустив нову версію, яка додала підтримку зображень RAW і швидкий пошук у медіаплеєрі.

[appbox googleplay com.ghisler.android.TotalCommander ]

Files by Google

Files by Google пройшов довгий шлях з моменту свого запуску в 2017 році. Тепер це повноцінний файловий менеджер і, порівняно з іншими файловими менеджерами, Files by Google має дуже простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що робить його чудовим вибором для користувачів-початківців. І якщо телефон має дуже обмежений накопичувач, ви будете раді знати, що програма займає менше 1 МБ місця.

Що стосується додаткових функцій, програма Files by Google пропонує безпечну папку, де ви можете зберігати конфіденційні файли, які можна заблокувати за допомогою PIN-коду.

Крім того, програма допоможе вам очистити пам’ять телефону, пропонуючи файли для видалення. А ще у неї є вбудований обмін файлами, який дозволяє ділитися файлами з іншими користувачами Files by Google через Wi-Fi. Мобільний інтернет не використовується, оскільки обмін файлами здійснюється локально.

[appbox googleplay com.google.android.apps.nbu.files ]

Amaze File Manager

Amaze File Manager — це файловий менеджер із відкритим вихідним кодом, який базується на рекомендаціях Material Design. Додаток вільний від реклами, і ви отримуєте всі функції без будь-якої версії Pro. Однак ви можете зробити пожертву розробникам, якщо вам подобається їхня робота.

Що стосується функцій, ви отримуєте перегляд із вкладками, що дозволяє працювати з кількома вкладками одночасно.

Стандартні функції включають вбудований менеджер програм, кореневий доступ, підтримку шифрування файлів і підтримку хмарних служб зберігання. Файловий менеджер Amaze також пропонує читач APK, читач баз даних і перегляд тексту.

Більше функціональних можливостей можна розблокувати за допомогою платного плагіна Amaze Utilities. Ви зможете групувати зображення за мемами, груповими фотографіями, селфі та слабким освітленням; групові скріншоти, записи голосу та старі завантаження; відтворювати музичні та відеофайли за допомогою вбудованого медіаплеєра; і обмінюватися файлами в автономному режимі з іншими пристроями через Wi-Fi Direct.

[appbox googleplay com.amaze.filemanager ]

FX File Explorer

FX File Manager FX існує з давніх часів Android. Головна суть програми полягає в тому, що це орієнтований на конфіденційність файловий менеджер, який стверджує, що не містить реклами, аналітики та трекерів.

У додатку є маса функцій, включаючи всі основні інструменти керування файлами та підтримку перегляду на двох панелях. Крім того, він містить текстовий редактор, виконавець сценаріїв оболонки та підтримку шифрування.

Однією з найцікавіших функцій є веб-доступ, який дозволяє передавати файли між телефоном і ПК за допомогою веб-браузера. Ви можете перетягувати цілі папки з комп’ютера на телефон і навіть передавати список відтворення музики на комп’ютер.

Придбавши додатковий модуль FX+, ви можете отримати доступ до додаткових функцій, включаючи підтримку основних хмарних служб зберігання даних і доступ до мережі з підтримкою FTP, SFTP, WebDAV і SMB. Він також забезпечить FX Connect для передачі файлів між пристроями за допомогою Wi-Fi Direct і веб-доступу.

[appbox googleplay nextapp.fx ]

Solid Explorer

Solid Explorer має гарний дизайн Material, і є безліч параметрів налаштування та оформлення тем, щоб персоналізувати інтерфейс на свій смак.

У Solid Explorer є все, що вам може знадобитися від файлового менеджера. Двопанельний макет полегшує впорядкування файлів і доступ до них. Файловий менеджер також може захистити ваші конфіденційні файли та папки за допомогою надійного шифрування AES і зберігати їх у безпечній папці.

Існує також спеціальний аналізатор пам’яті, який дозволяє швидко визначати файли та папки, які займають більшу частину вашого місця в пам’яті. Підтримуються всі стандартні функції, такі як копіювання та вставлення, вирізання, пакетне перейменування, стиснення/розпакування, вилучення тощо. Тим часом вбудований кошик полегшує відновлення випадково видалених файлів.

Крім того, програма підтримує основні хмарні служби зберігання даних і протоколи, такі як FTP, SFTP, WebDAV і SMB, і дозволяє передавати медіа на пристрої з підтримкою Cast. Ще програма може перетворити ваш телефон на FTP-сервер, щоб ви могли отримати доступ до файлів на своєму ПК.

Solid Explorer можна безкоштовно завантажити та використовувати з рекламою; однак ви можете використовувати покупки в додатку, щоб видалити рекламу.

[appbox googleplay pl.solidexplorer2 ]

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися