Четвер, 13 Червня, 2024

Найстаріші космічні зонди людства вмирають: найкращі знімки Voyager за 45 років

Через майже 45 років після запуску «Вояджери 1» і «2» все ще працюють. Але зі зменшенням потужності їхнього радіоактивного електрогенатора зонди незабаром можуть досягти кінця своєї наукової місії. Нещодавно NASA почало вимикати деякі системи Voyager, щоб ще трохи подовжити життя цих історичних зондів. Ось добірка найбільш вражаючих фотографій, які зонди зробили під час своєї сорокалітньої подорожі.

NASA спочатку відправило два зонда-близнюка в чотирирічну місію до Юпітера і Сатурна в 1977 році. Але вони перевершили всі очікування і продовжують працювати 45 років потому. Інженери розрахували їхній ресурс на п’ять років.

Дивовижні фотографії Сонячної системи є одними з досягнень, які вони передали до того, як NASA вимкнуло їхні камери.

«Вояджер-1» і «Вояджер-2» досягли Юпітера в 1979 році. Загалом вони зробили близько 50 000 знімків планети, що значно перевищило якість знімків, які вчені зробили із Землі, за даними NASA. Зображення розкрили вченим важливі факти про атмосферу планети, магнітні сили та геологію, які інакше було б важко розшифрувати.

Зонди виявили два нових супутника на орбіті Юпітера: Фіву і Метіду.

А також тонке кільце навколо Юпітера.

Найбільшим відкриттям «Вояджера-1» була вулканічна активність на поверхні Іо, одного із супутників Юпітера.

Наступна зупинка: Сатурн. У 1980 і 1981 роках зонди досягли Сатурна. Проліт дав вченим безпрецедентне уявлення про кільцеву структуру планети, атмосферу та супутники.

«Вояджер» зняв Енцелад, супутник Сатурна, з безпрецедентними деталями.

«Вояджер-1» озирнувся на Сатурн 16 листопада 1980 року, щоб дати унікальну перспективу його кілець, частково покритих тінню.

«Вояджер-1» продовжив рух прямо й не зустрів жодної іншої планети під час виходу з Сонячної системи.

Але «Вояджер-2» продовжував досліджувати наші найближчі планети, пройшовши на відстані 50 600 миль від Урана в січні 1986 року. Він виявив два додаткових кільця навколо Урана, виявивши, що на планеті їх було принаймні 11, а не 9, як вважалося.

«Вояджер-2» був першим космічним апаратом, який спостерігав за Нептуном з близької відстані.

Він захопив кільця Нептуна.

А ще Вояджер-2 показав людству, наскільки воно крихітне в масштабах навіть Сонячної системи. Перебуваючи на відстані в 4 млрд кілометрів він дав нам найвіддаленіший автопортрет Землі, названий «блідо-блакитною крапкою».

Хоча зонди більше не роблять фотографії, вони надсилають важливу інформацію про космос.

У 2012 році «Вояджер-1» став першим створеним людиною об’єктом, який вийшов у міжзоряний простір. «Вояджер-2» перетнув кордон у 2018 році. Потім він виявив, що навколо нашої сонячної бульбашки є додаткова межа.

Зонди продовжують надсилати вимірювання з міжзоряного простору, схожі на дивне гудіння, яке, ймовірно, виходить від вібрацій сусідніх зірок.

NASA сподівається, що зонди зможуть «прожити» до 2030 року. Але навіть після їхнього вимкнення їхня місія продовжиться. Вони дрейфуватимуть у нескінченному космосі, маючи на борту золотий диск з базовою інформацією про людський біологічний вид. І, можливо, розумне позаземне життя, колись прочитає ці диски.

За матеріалами: Business Insider

2 КОМЕНТАРІ

  1. Люди з цевілізованих суспільств запускають зони для дослідження Всесвіту, планет…, а дичина з Московії запускає ракети по житлових будинках нічогоневинних людей і навіть не хоче явну агресію визнати війною і вбивством. Про які зараз питання можна обговорювати крім війни і смерті. В любий момент людство може закінчити своє існування із-за шизи якогось кагебешного карлика. Дика ситуація. Господи, захисти Землю!

  2. Интереснейшие факты. Как же это все далеко от сегодняшнего дня, людей их интересов,увлечений и внимания.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися