VPN для початківців: що вам потрібно знати

Якщо ви дуже стурбовані конфіденційністю, варто використовувати приватну мережу завжди. Якщо вам це потрібно лише під час передачі конфіденційних даних, наприклад, банківських транзакцій, її можна вмикати за потреби. Під час подорожей VPN варто використовувати завжди

Без VPN багато сайтів просто не відкриваються, а іноземні магазини відмовляються продавати вам товари. VPN дозволяє вберегти приватну інформацію при підключенні через публічні канали, наприклад, загальнодоступні точки доступу Wi-Fi. Використання VPN сьогодні стало таким же обов’язковим при виході в інтернет, як і взуття при виході на вулицю. Якщо ви ще тільки плануєте почати використовувати такі сервіси, ця стаття покаже, що це не складно.

Як вибрати VPN

Доступно багато провайдерів Virtual Private Network (VPN), і може бути важко вибрати найкращий. На щастя, багато з них пропонують безкоштовні пробні версії. Ось деякі речі, на які слід звернути увагу, вибираючи постачальника віртуальної приватної мережі.

Вартість VPN

Це може здатися очевидним, але вам потрібно уважно розглянути вартість сервісу. Середня місячна плата за послугу зазвичай становить від 5 до 10 доларів. Існують повністю безкоштовні сервіси, але вони можуть бути не такими безпечними. Ще слідкуйте за пропозиціями — багато провайдерів пропонують знижки та акції.

Кількість підключень пристроїв

Перед оформленням підписки на VPN, варто подумати, з яких гаджетів ви будете його використовувати. Іноді тарифні плани мають обмеженя на кількість девайсів. Оптимально, якщо обраний тариф дозволяє використовувати принаймні п’ять пристроїв.

Швидкість

Основа VPN – сервер десь далеко, який слугує проміжною точкою між вашим гаджетом та сервером, який вам потрібен. Через це звичним явищем є зниження швидкості передачі даних. Це падіння залежить від багатьох факторів, тому його важко передбачити.

Найкращий спосіб дізнатися швидкість кожного сервісу – це спробувати його самостійно. Також варто звернути увагу на кількість і розташування серверів. Якщо їх небагато або їх немає в сусідніх країнах, можуть виникнути помітні проблеми швидкості.

Місцезнаходження

На VPN поширюються закони країни, в якій вони знаходяться. Це означає, що слід уникати будь-яких серверів, які розташовані в країні, де закон вимагає зберігати інформацію користувача, наприклад, у Сполучених Штатах. Хорошим вибором є сервери у таких країнах як Швейцарія, Панама та Британські Віргінські острови.

Додаткові функції

Залежно від тарифу та сервісу ви можете отримати додаткові функції, наприклад, подвійний VPN, підключення до анонімної мережі TOR, приватні пошукові системи. Ці функції можуть бути корисними, але не завжди необхідні. Уважно перегляньте пропозиції кожного сервісу щоб визначити, які функції вам потрібні.

Як вибрати VPN-сервер

Для використання VPN потрібно буде вибрати сервер, до якого підключатися. Зазвичай сервіси автоматично підключають до найближчого сервера, але він може не підходити залежно від ваших потреб. Наприклад, може знадобитися сервер у певній країні, щоб купувати в локальних інтернет-магазинах.

Як вибрати протокол VPN

Залежно від протоколу VPN ви отримуєте різний ступінь захисту та швидкості передачі. Постачальники віртуальних приватних мереж пропонують різні протоколи.

OpenVPN

OpenVPN — це протокол з відкритим вихідним кодом, який доступний у більшості сервісів.

Wireguard

Wireguard — це новий протокол з відкритим вихідним кодом, який є одним із найшвидших доступних протоколів. Він використовує менше ресурсів, ніж інші, і, як правило, є кращим варіантом для портативних пристроїв.

IKEv2

IKEv2 — це запатентований протокол, який чудово адаптується до змін у мережах або відновлюється після втрати з’єднання. Однак, оскільки це не відкритий вихідний код, неможливо перевірити, наскільки безпечне з’єднання.

Корисні функції VPN

Кожнен провайдер Virtual Private Network пропонує різний набір функцій на додаток до основної. Ось деякі найпопулярніші

Подвійний VPN

Функцію подвійного VPN підключає вас через два проміжні сервери замість одного. Це означає, що ваш трафік двічі перенаправляється й шифрується, тому будь-хто, хто відстежує ваш трафік, буде складніше побачити остаточний сервер, до якого ви підключаєтеся.

Наприклад, якщо ви підключитеся до сервера у Франції, а потім до сервера в Німеччині, гіпотетичний шпигун побачить лише те, що ви підключилися до сервера у Франції.

Перемикач знищення

Перемикач вимкнення негайно від’єднає ваш пристрій від інтернету, якщо вимкнено підключення до приватної мережі. Це не дозволить додаткам випадково вийти в інтернет без захисту.

Розділене тунелювання

Розділене тунелювання дозволить вам вирішити, які програми можуть використовувати приватну мережу. Не всім програмам потрібно приватне підключення або вони можуть погано працювати з ним.

Коли використовувати VPN

Якщо ви дуже стурбовані конфіденційністю, варто використовувати приватну мережу завжди. Якщо вам це потрібно лише під час передачі конфіденційних даних, наприклад, банківських транзакцій, її можна вмикати за потреби.

Під час подорожей VPN варто використовувати завжди. Так ви вбережетесь від підключення до шкідливих мереж.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я