Середа, 6 Грудня, 2023

Огляд 3D-ручки Gembird 3DP-PEN-01

Мої враження від компактного пристрою, який дозволяє малювати об’ємні фігури. Наскільки це цікаво і які переваги для користувачів?

Комплектація

Поставляється Gembird 3DP-PEN-01 в компактній картонній коробці з досить стриманим дизайном. Крім самої ручки тут передбачено також стартовий набір пластика трьох кольорів, адаптер живлення з кабелем і необхідна документація.

Технічні характеристики

Матеріал корпусу – пластик.
Матеріал – ABS або PLA діаметром 1,75 мм.
Діаметр сопла – 0,60 мм.
Управління температурою – від 130 до 240 °C.
Потужність –5 В постійного струму до 2А.
Вага – 40 г.
Розміри – 175х17х20 мм.

Gembird 3DP-PEN-01. Тестування

Матеріали та якість збірки корпусу

Корпус Gembird 3DP-PEN-01 складений із пластику двох кольорів – синього і чорного.

Збірка вийшла щільною настільки, наскільки це можливо. Так, шви між деталями мінімальними не назвеш. Проте підгонка елементів цілком надійна, ніякого люфту я не побачив, як, утім, і скрипу пластика.

Gembird 3DP-PEN-01. Якість збірки

Ергономіка

Зовні перед нами пристрій, який нагадує собою маркер. На ньому кілька кнопок зі стрілками, повзунок регулювання, а також пара світлодіодів і вивід на торці під кабель адаптера живлення. Тут же поруч маленький відсік, куди користувач вставляє пластик.

Відносно кнопок, якщо натиснути на ту, що зі стрілкою вниз, таким чином ручка запуститься в роботу. А ось натисканням на протилежну клавішу можна витягнути назад залишки невикористаного пластику.

Згаданий повзунок регулювання відповідає за управління температурою. Про нього поговоримо нижче.

Принцип дії

Спочатку необхідно підключити ручку до електромережі. Відразу ж загориться один із двох світлодіодів – червоний. Це означає, що живлення подається, але поки пристрій не готовий до роботи. Далі ви вставляєте пластик в отвір на торці, і чекаєте, поки почне блимати зелений діод, розташований поруч. Таким чином система «підказує», що йде налаштування й підготовка до роботи. Коли зелений перестає блимати, можна починати працювати.

Gembird 3DP-PEN-01. Огляд користувача

Кілька слів про те, навіщо потрібне регулювання температури. Тут усе залежить від мети використання ручки. Якщо ви плануєте малювати об’ємну фігуру, наприклад, кубик, найкраще ставити на мінімум, оскільки в процесі кожного руху доведеться деякий час чекати, поки остигає пластик. Таким чином, чим більше температура, тим довше очікування, а крім того, помилок у роботі також буде більше.

А ось якщо мова про спайку пластикових деталей, тоді можна сміливо виставляти на максимум – так робота піде швидше і ефект буде кращим.

Замінити колір пластику нескладно. Завершуємо роботу з поточним кольором, даємо кілька хвилин охолонути ручці й за допомогою кнопки «Назад» проробляємо необхідну процедуру.

Враження від експлуатації

На жаль, малювати автор цих рядків не вміє, а тому особливими досягненнями в цьому під час тестування ручки похвалитися не може.

Сам же по собі прилад цікавий. Так, перед нами нішевий продукт, який приверне увагу далеко не всіх. Однак у ньому чимало задатків, щоб сподобатися користувачам, які працюють із пластиком, адже ця ручка дозволяє домалювати деталь або виправити її дефект, «заклеїти» тріщину на пластику і т.д. Напевно, звернуть на нього увагу люди, які займаються декоруванням, адже за підсумками можна досить непогано персоналізувати ту чи іншу річ. Дітям також можна подарувати, особливо якщо вони показують задатки до описаного вище мистецтва.

Орієнтовна вартість: 1200 гривень

Продукт надано прес-службою EDG GROUP

Решодько Сергій
Решодько Сергій
Сергій займається IT-журналістикою більше 15 років. Він знається на «залізі» та готує пише огляди для TechToday.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися