Субота, 24 Лютого, 2024

Консольна графіка на телефонах – чому не варто чекати

Мобільні процесори вже мають стільки ж транзисторів, як і настільні ігрові приставки. Порівнюючи виключно кількості транзисторів, виробники кажуть, що можна очікувати на смартфоні графіку рівня консолей. Але кожен, запустивши однакові ігри на різних девайсах, може переконатися, що це не так. Спробуємо розібратися, чому маркетингові заяви розходяться з практикою.

Чіпсет Apple A10, який використовується в iPhone 7, має 3,3 млрд транзисторів. Відеокарта Nvidia GTX 1050 Ti має стільки ж.

Порівнювати відеокарту з чіпсетом не зовсім чесно, адже чіпсет додатково має ще процесор. Саме таке рішення під назвою APU від AMD використане у консолі Xbox One. Оригінальна ігрова приставка мала 5 млрд транзисторів у своєму APU. Свіжі мобільні чіпи AMD Ryzen трохи менші, але все одно мають 4,5 млрд транзисторів.

Останній Apple A11 Bionic нараховує 4,3 млрд транзисторів. Потужний мобільний чіпсет Qualcomm Snapdragon 835 має 3 млрд транзисторів. Система Huawei Kirin 970 є однією з найбільших за кількістю транзисторів мобільних рішень – 5,5 млрд штук.

Хоча за кількістю транзисторів мобільні та консольні чіпсети схожі, вони мають дуже різну продуктивність. Приставка Xbox One видавала 1 310 гігафлопс (це одиниця виміру кількості обрахунків за секунду). Відеоядро Mali-G72 MP12 у Kirin здатне лише на 347 гігафлопс. Відеоядро Adreno 540 у Snapdragon 835 обіцяє 567 гігафлопс. Apple не розголошує продуктивність свого відеоядра, але для A10 воно приблизно рівне 250 гігафлопс. Компанія також сказала, що графіка у A11 Bionic на 30% швидше, ніж у попередника, тобто видає 325 гігафлопс – майже так само як і відео у Kirin.

Усі цифри є приблизними, однак вони показують, що мобільні рішення мають лише від чверті до половини продуктивності чіпа настільної ігрової приставки.

Однією з причин, чому на мобільних гаджетах не варто найближчим часом чекати графіки консольного рівня, є фізика, а саме – тепловиділення. Настільні ігрові приставки мають вентилятори для примусового охолодження. Телефони ж охолоджуються виключно пасивно. Деякі з них мають теплопровідні трубки, але цей пристрій призначений лише для передачі тепла.

Виробники мобільних чіпсетів не називають їхній рівень енергоспоживання. За приблизними підрахунками, щоб зробити телефон нестерпно гарячим, чіп повинен виділяти 2-3 Вт тепла. Новітні чіпи AMD Ryzen для ноутбуків пропонують схожу до Xbox One продуктивність та мають енергоспоживання на рівні 9-25 Вт.

За матеріалами: GSMArena

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися