Огляд Flyme 6.0 – операційної оболонки Meizu

Із мінусів системи – відсутність інтелектуального введення і не дуже добрий переклад на українську мову

Flyme 6.0 – це остання версія операційної оболонки від Meizu станом на кінець 2017 року. Вона добре перекладена на російську мову і дещо гірше – на українську. Крім того, якщо вибрати системною мовою українську, то в стандартній «дзвонилці» буде тільки латиниця, а кирилиці не буде. Це «лікується» встановленням альтернативної програми для дзвінків. В іншому ж Flyme 6.0 тішить.

Інтерфейс можна побачити на відео:

Головний екран Flyme 6.0

У Flyme немає окремого «меню додатків», ярлики всіх програм винесено на робочий стіл. Усього можна додати до 9 робочих столів.

Щоб перенести іконку з місця на місце, потрібно затиснути її пальцем і потягнути. Якщо накласти одну іконку на іншу, то обидві сховаються в папку. Щоб перейменувати папку, потрібно відкрити її і клікнути на ім’я.

Шторка повідомлень та панель перемикачів

Свайп зверху вниз відкриє панель перемикачів, яка поєднана зі шторкою повідомлень. Значки перемикачів можна перетягувати, міняти місцями. У правому верхньому куті є іконка для входу в налаштування, про них ми поговоримо пізніше.

Не всі перемикачі влізли на панель – 4 з них залишилося за кадром. Щоб дістатися до них, потрібно натиснути на іконку з «галочкою» в правому верхньому кутку.

Сповіщення про непрочитані повідомлення або пропущені дзвінки можна видаляти свайпом вправо по одному або всі разом, натиснувши на іконку з «хрестиком».

Меню багатозадачності

Свайп знизу вверх відкриває меню з усіма раніше запущеними додатками. Можна перегортати їх і перейти в потрібний додаток або, навпаки, видалити всі з пам’яті, натиснувши «хрестик». Що стосується самого жесту, то мене він часто підводить в іграх. Коли екран в горизонтальному положенні і випадково «чиркнути» пальцем справа наліво – вилітає меню багатозадачності.

Дзвонилка

Стандартна дзвонилка складається з двох пунктів – список набраних і списку контактів. Якщо за замовчуванням системна мова українська, то на клавіатурі відсутня кирилиця. На скриншотах не видно, але якщо в телефоні дві сімки, то є можливість вибору, з якої з них дзвонити.

Вбудовані додатки

У комплекті йде набір додатків: Нотатки, Провідник, Інструменти, Погода, Диктофон, Безпека, Теми, Галерея. Не буду на них зупинятися докладніше – уже з назв зрозуміло, для чого вони потрібні.

Годинники

Окремо зупинюся на годиннику, тому що я поки не бачив кращої реалізації. Годинник розділений на 4 сегменти: часовий пояс, будильник, таймер, секундомір. Останні два пункти дуже зручні, якщо ви займаєтеся фітнесом у залі або вдома. Секундомір дозволяє заміряти загальний час і «кола», а таймер відраховує час відпочинку.

Будильник теж класно реалізований. Можна встановити до 12 будильників, вибирати дні тижня, інтервал повтору дзвінка.

Налаштування

Як ви розумієте, Flyme орієнтована на роботу з двома SIM-картками. У меню «Sim-карта і мережі» можна вибирати, з якою саме картки ви будете користуватися інтернетом. У будь-який момент «донора» можна змінити.

Мені подобається Flyme за те, що вона дозволяє досить гнучко налаштовувати роботу під себе. Можна вибрати, які саме повідомлення ви хочете бачити. Є така штука, як «особистий режим», мабуть, для зрадливих чоловіків. Можна ховати контакти, фото, відео тощо від сторонніх очей.

Клавіатура

Є тільки одна претензія до вбудованої клавіатурі – немає перевірки орфографії і, як наслідок, інтелектуального введення для російської/української мови. Але це суттєвий недолік.

Камера

У камері передбачено 3 основні режими: фото, відео і портретна зйомка (це коли на обличчя накладається «макіяж», зникають усі зморшки). І є ряд додаткових функцій на кшталт сповільненої зйомки, панорами, сканера, gif-картинок.

Підсумки

Я вже писав, що за багатьма параметрами Flyme мені подобається більше, ніж чистий Android. Із мінусів системи – відсутність інтелектуального введення і не дуже добрий переклад на українську мову. Але в іншому це швидка, зручна і красива оболонка.

3 КОМЕНТАРІ

  1. MIUI рулить. І переклад навіть глобальної прошивки набагато кращий,як в флайм. А якщо прошити альтернативний кастом,то взагалі казка.

  2. В флаймі є ігровий режим де можна виключити жест багатозадачності…
    Класна оболонка – стабільна і проста. Ще у п’ятій версії флаймі можна було запускати дві програми у режимі спліт перегляду -гортаєш твіттер і паралельно ютюб дивишся. У міюай лише зараз це появилося.
    Дуже швидко звик до жестів флаймі і навіть айфон Х по суті запозичив жест багатозадачності :)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я