Огляд рідера Onyx Boox Robinson Crusoe 2

Захист корпусу від вологи, повноцінний Android та класний дисплей.

Деякий час назад ми почали знайомити наших читачів з рідерами китайської компанії Onyx на прикладі 9,7-дюймового Chronos. А ось тепер в Україні стартують продажі 6-дюймової моделі Crusoe 2, головна відмітна риса якої – захист корпусу від проникнення всередину вологи. Утім, цікавий девайс не тільки цим.

Onyx Boox Robinson Crusoe 2. Новинка

Комплектація та упаковка

Комплект поставки рідера виявився аналогічним згаданій вище моделі: сам пристрій з надітим на нього фірмовим чохлом, а також адаптер зарядного пристрою, кабель USB/microUSB і необхідна документація.

Усе перераховане помістили в картонну коробку білого кольору з досить простим дизайном.

Технічні характеристики

Дисплей – 6 дюймів, E Ink Carta Plus, контрастність 14:1, 1072х1448 точок, 300 ppi.
Підсвітка – MOON Light.
Оснащення – Android 4.2.2, процесор 2-ядерний, 1 ГГц + 512 МБ оперативної пам’яті + 8 ГБ вбудованої.
Формати текстових файлів – TXT, HTML, RTF, FB2, FB2.zip, MOBI, CHM, PDB, DOC, DOCX, PRC, EPUB, CBZ, PDF, DjVu.
Бездротові інтерфейси – Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n.
Акумулятор – 3000 мА·год.
Розміри – 158,9х114х8 мм.
Вага – 205 г.

Onyx Boox Robinson Crusoe 2. ВідгукиМатеріали і рівень збірки

Подібно до інших моделей рідерів Onyx (Chronos, Monte Cristo 3 та ін.), корпус даної новинки з алюмінієво-магнієвого сплаву (практично повністю тильна панель і «ребра»), скла ASAHI (прикриває передню сторону) і кількох пластикових вставок. На перший погляд, пластик на тлі двох інших матеріалів виглядає відвертою «ахіллесовою п’ятою». Проте в даному випадку турбуватися не варто. Близько двох місяців я їздив з Robinson Crusoe 2, на який був надітий фірмовий чохол. За підсумками на пластику не утворилося й найменшої відмітини. Таким чином, чохол відмінно «глушить» вплив на корпус джерел навколишнього середовища.

Сам по собі корпус «збитий» якісно – жодних претензій до виробника ні щодо матеріалів, ні щодо рівня підгонки їх між собою в мене не виникло.

Окремий пункт уваги – захист від проникнення всередину вологи і бризок. Тут прохання не плутати з можливістю плавати з девайсом у басейні або «топити» (нехай і не навмисно) у ванній. Ні від першого, ні від другого корпус не захищений. Але от якщо ви потрапили з «книгою» під дощ, проблемами для неї ця «зустріч» не обернеться. Єдине, що на той випадок, якщо волога торкнулася порту microUSB, рекомендується ретельно його просушити.

Ергономіка

Щодо ергономіки виробник, як то кажуть, «не винайшов заново велосипед», а пішов за вже вибраним форматом. Головне управління системою за сенсорним дисплеєм, праворуч і ліворуч від якого також сенсорні кнопки. Вони «навчені» перегортати сторінки під час читання книги. Крім того, цими ж кнопками можна переходити по каталогах літератури, а за допомогою правої ще й повертатися в попереднє підменю або, затиснувши і деякий час утримуючи, викликати контекстне меню в окремих розділах.

Ну і, нарешті, знизу – кнопка ввімкнення/вимкнення живлення з інтегрованим світлодіодом, порт microUSB, «втоплений» мікрофон плюс слот для карток розширення пам’яті.

Дисплей

Одна з особливостей ONYX BOOX Robinson Crusoe 2 – 6-дюймовий екран, роздільна здатність якого – 1072х1448 точок і щільність пікселів – 300pi.

В основі – якісна E Ink Carta Plus матриця.

Підтримка multitouch і технології SNOW Field (поліпшене перерисовування сторінки в технології електронного чорнила) тут також є.

Чутливість екрана гарна, зокрема, на побіжний дотик.

Арсенал налаштувань з відповідного підменю класичний, як і в будь-якому іншому рідері.

З читанням інформації при попаданні на екран сонячних променів жодних проблем немає.

Підсвічування

У Robinson Crusoe 2 підсвічування, іменоване MOON Light. Даний рідер – не перший пристрій Onyx, у якого таке підсвічування. З іншого ж боку, приємний сам факт, що воно тут є. Його зручно включити фактично в будь-якому підменю і цілком зручно регулювати рівень яскравості. Крім того, оскільки світильні елементи тут облаштовані по периметру дисплея, а не в нього ззаду, світло спрямоване не на обличчя користувача, а в сторони, що зменшує навантаження на очі.

Вбудована пам’ять

Згідно з офіційними даними, «на борту» Robinson Crusoe 2 – 8 ГБ вбудованої пам’яті.
За фактом же, зайшовши у відповідне підменю налаштувань, легко побачити, що вже із самого початку система і різні технічні файли резервують до половини під свої потреби.

Розширення виконується за рахунок карток microSD до 32 ГБ включно.

Акумулятор і автономність

Robinson Crusoe 2 укомплектований акумулятором, ємність якого 3000 мА·год.

За власними спостереженнями скажу, що одного заряду 100% достатньо на період до місяця автономної роботи при читанні не менше 3 годин в день без використання підсвічування і Wi-Fi. Якщо ж включити і перше, і друге, автономність скоротиться приблизно вдвічі.

Оснащення й продуктивність

Працює рідер під управлінням ОС Android 4.2.2. Дана редакція осі на сьогоднішній день вже досить застаріла, хоча функціональність таких рішень, як пристрої для читання електронних книг, розкриває повною мірою.

Окремо приємний момент – доступ до магазину додатків Google Play. Таким чином, можна не обмежувати себе виключно лише встановленим спочатку софтом.

«Серцем» системи є 2-ядерний процесор на 1 ГГц (назва моделі не уточнюється). Обсяг оперативної пам’яті – 512 МБ.

За підсумками експлуатації можу сказати, що можливостей цього «заліза» досить для роботи з електронними книгами і всіма іншими додатками, що не вимагають підключення до інтернету. А ось та ж перевірка електронної пошти або веб-серфінг на практиці довели, що з 1 ГБ «оперативки» справи йшли б краще – помічалися «роздуми».

Особливості читання

Robinson Crusoe 2 підтримує всі популярні на сьогодні формати текстових файлів: TXT, HTML, RTF, FB2, FB2.zip, MOBI, CHM, PDB, DOC, DOCX, PRC, EPUB, CBZ, PDF, DjVu.

Перегортання сторінок книги під час читання організовано двома класичними форматами: за типом звичайної паперової книги або ж за допомогою сенсорних кнопок. Особисто мені сподобалися обидва.

Під час читання вже в один клік користувач може створювати закладки або ж, активувавши контекстне меню (значок справа в самому верху), працювати зі словниками, шрифтами, підсвічуванням, розгортанням і багатьма іншими реалізованими тут особливостями. Щодо навігації організація цього підменю вдала.

Інші можливості

Крім читання, рідер «навчений» відображати фотографії у різних форматах: JPG, PNG, GIF, BMP. У відповідному підменю можливе сортування, різний варіант перегляду тощо.

Серед інших додатків з-поміж встановлених – Email, Браузер, Калькулятор, Словник і Годинник. Ну і не забуваємо про можливість установлення додаткового програмного забезпечення.

Замість висновків

Що ж, за підсумками знайомства з ONYX BOOX Robinson Crusoe 2 варто сказати ось що. Дана модель вийшла цікавою практично в усьому, і свого покупця вона, поза сумнівом, отримає. Запорука успіху тут – хороша збірка, відмінний дисплей, повноцінний Android з доступом до Google Play, класне підсвічування плюс чудово організована ключова особливість пристрою.

Серед пропозицій конкурентів у сегменті рідерів із захистом корпусу від вологи варто відзначити Amazon Kindle Oasis і PocketBook 641 Aqua 2. Однак обидва вони не на Android, а крім того, Kindle Oasis майже вдвічі дорожче Robinson Crusoe 2.

Орієнтовна вартість: 5600 гривень

Продукт надано прес-службою ONYX BOOX

1 коментар

  1. Как громко начали “в Украине стартует” а по конкретнее можно рассказать Кто импортер продукциии Оникс в Кураине? В каких торговых сетях стартует продажа? И прочее можно услышать? Или “серый чюмайданный инмпорт организованый российским “Макцентром” с необходимостью отправлять в ремонт по гарантии в РФ-ию это старт “официальных продаж”!

    Ну и забыли добавить “Залогом успеха продукции оникс является ее “контрабандная поставка и отсутствие официальной поддержки в Украине”

Comments are closed.