Що цікавого в iOS 8

На відміну від шостого айфона, котрий в Україні дістати поки що проблематично (у тому числі і через захмарну ціну), нову мобільну операційну систему від Apple можуть отримати власники і старих «яблучних» девайсів, як телефонів, так і планшетів. Ми теж вирішили скористатися такою можливістю і розповісти про новинки iOS 8 вам.

Труднощі встановлення

Але перед тим, як почати користуватись новою системою, її треба встановити. Точніше, оновити наявну до останньої версії. Зробити це можна двома способами – по Wi-Fi і через iTunes. Сама процедура в обох випадках зовсім нескладна. Проте при оновленні через Wi-Fi користувачі раптом зіштовхнулися з проблемою нестачі місця на девайсі. Сам дистрибутив важить близько 1 ГБ, проте при встановленні саме бездротовим способом він розростається на пристрої аж до 4,5-7 ГБ (залежно від моделі). Звісно, що у багатьох айфони та айпади забиті під зав’язку, тож їм довелось робити справжнє генеральне прибирання. В інтернеті одразу з’явилось багато жартів з приводу цього, мовляв, коли б ще руки дійшли видалити 500 фото з позаминулого новорічного корпоративу.

Але звільнити місце ще не означає вирішити всі проблеми. На нашому тестовому приладі, наприклад, перші дві установки обірвались через невідомі помилки (грішимо на перебої в роботі Wi-Fi), третя закінчилась начебто встановленням (було й завершення завантаження, декілька перезавантежень приладу), але зрештою нічого так і не оновилось. На четвертий раз після завантаження дистрибутиву (а кожного разу це відбувалось знову) наш iPad відмовився далі працювати через те, що заряд батареї був нижче 50% (чим йому було мало 35% не зрозуміло).

І лише з п’ятої спроби система таки стала на прилад і запрацювала. Враховуючи, що кожне завантаження й спроба установки ОС займало багато часу, завершити цю процедуру вдалося лише на наступний після перших спроб день. Звісно, можна було оновитися через iTunes (багато людей так і зробили, заощадивши час та нерви), проте спочатку під рукою не було дроту, а потім вже прокинувся спортивний інтерес.

Що нового

iOS 8 отримала близько сотні оновлень з інструментами для розробників включно. Ми розповімо про основне. Перше, що впадає в очі, — на основному робочому столі з’явилось декілька нових іконок. Це сервіс iBooks, що дозволяє купувати і читати книжки та PDF на пристрої, «Подкасти» (сервіс для їхнього завантаження та прослуховування) та поради, що дозволяють орієнтуватися у нових можливостях системи.

Серйозних змін зазнав фірмовий додаток iMessage – штатний месенджер системи. Тепер у ньому можна робити селфі прямо під час діалогу та відправити його співрозмовникам як вкладення. Для цього треба лише натиснути відповідну кнопку в лівій частині екрана. А за допомогою іншої кнопки перемкнувшись на фронтальну камеру, можна зробити і відправити звичайне фото. Окрім графічних повідомлень, в iMessage можна відправляти і щойно записані голосові.

Але головним методом введення інформації, напевне, залишиться цифрова клавіатура. Вона також зазнала змін. Тепер у неї є функція QuickType, що дозволяє вводити слова ще до їх повного написання. Система намагається вгадати, що ви пишете, і пропонує варіанти. Правда, ані для української, ані для російської мови ця можливість поки не працює.

Скористатися цією можливістю можна в будь-якому додатку або функції, де використовується стандартна клавіатура (Apple, до слова, нарешті дозволила встановлення сторонніх). Наприклад, в інтерактивних сповіщеннях. Так-так, тепер прямо з «Центру сповіщень» або з екрана блокування можна відповідати на текстові повідомлення в соціальних мережах. Раніше для подібної можливості потрібен був джейлбрейк системи. Зараз же все абсолютно легально і дуже зручно. Як це працює, краще дивитись на відео:

А от функція «Сімейний доступ», що дозволяє з одного Apple ID купувати контент для шести або менше осіб, а також сполучати контент з різних пристроїв, вийшла неоднозначною. Щодо самої можливості користувачі висловлювались в цілому схвально, однак перші дні після релізу сервіс працював з великою кількістю помилок. Вірячи чуткам, розробники навіть у реальному часі сиділи і відслідковували в соціальних мережах повідомлення про проблеми (частіше за все це були помилки при купівлі та розшарюванні контенту). Зараз багів вже менше, проте зовсім вони ще не зникли.

Для тих же, хто стежить за своїм здоров’ям за допомогою різноманітних гаджетів, з’явився додаток «Здоров’я». Він призначений для збору інформації з різноманітних спортивних гаджетів. Тут є все – від профілю для надання невідкладної допомоги (сервіс Medical ID) до аналізу вживання кофеїну та крокоміру.

Суттєво оновилися й можливості камери та додатка «Фотографії». Знімати тепер можна в декількох нових режимах – це покадрова зйомка та HDR. Що дає перша з них, можна побачити на відео:

Також у камери з’явився таймер (відстрочку можна робити на 3 або 10 сек.) та можливість корегування експозиції фотографії ще до зйомки (таким чином можна освітлити або затемнити майбутню світлину).

Відзняті кадри тепер розподіляються по різних альбомах залежно від дати зйомки та деяких інших параметрів. А звична галерея «Фотопотік» зникла. Це, до речі, не сподобалося багатьом користувачам, скоріше з незвички, бо нова система, на наш погляд, більш зручна.

Також з’явився пошук за фотографіями (перше сканування EXIF-інформації у вже відзнятих файлах може забрати багато часу, проте потім все працює доволі швидко). Для цього треба натиснути на іконку пошуку і почати вводити назву. Фотографії відображатимуться залежно від збігу.

Світлини можна редагувати за допомогою вбудованих інструментів. Для цього треба виділити конкретну фотографію і натиснути «Змінити» (поруч є кнопка у вигляді сердечка – вона додає знімок в альбом «Обране»). Таким чином можна освітлювати та затемнювати малюнок, регулювати інтенсивність кольору (від ч/б до насичених), виставляти за допомогою шкали рівень кожного пункту експозиції.

Є невеличкий набір простих фільтрів (до Instagram йому дуже далеко), функція повороту картинки, та кнопка покращення зображення, яка в один клік визначить його оптимальні характеристики та застосує їх.

Ось такі, на наш погляд, головні для українських користувачів нововведення в iOS 8. Як бачимо, нічого революційного, але все, що з’явилося, зручне і затребуване. Незважаючи на дрібні помилки, які ще іноді з’являються, можна констатувати, що купертінці попрацювали на славу. З усіма нововведеннями ви можете ознайомитись на офіційному сайті або перед встановленням нової версії.