Що таке KaiOS і чи може вона замінити iPhone та Android?

KaiOS — це операційна система, розроблена для телефонів із фізичними клавіатурами. Телефони на цій ОС - це як звичайний кнопковий телефон з можливостями смартфона.

У світі мобільних операційних систем є два великих імені – Android від Google та iOS від Apple. Ці двоє домінують на ринку, але є й інші. KaiOS – це альтернативна мобільна ОС, яка має деякі інтригуючі переваги.

Що таке KaiOS?

KaiOS — це операційна система, розроблена для телефонів із фізичними клавіатурами. Телефони на цій ОС – це як звичайний кнопковий телефон з можливостями смартфона.

На технічному рівні KaiOS спочатку була побудована на ОС Firefox, яка була дистрибутивом Linux з відкритим кодом. Компанія KaiOS не співпрацює з Mozilla з 2016 року, і тепер ОС є веб-орієнтованою. KaiOS підтримує 4G LTE, VoLTE (голосові дзвінки через LTE), GPS, Wi-Fi і може працювати на пристроях із дуже обмеженим обсягом пам’ятті.

Звичайний кнопковий телефон, який все важче й важче знайти, пропонує дуже обмежений набір функцій. Вони годяться майже лише для дзвінків і повідомлень SMS.

KaiOS заповнює розрив між цими «тупофонами» і баготофункціональною операційною системою, такою як Android або iOS. Це означає, що користувачі мобільників з нею отримують функції і магазин програм, майже як на смартфоні.

KaiOS ідеально підходить для людей, яким не потрібен повноцінний смартфон, але вони хотіли б мати програми та навігацію.

Які програми є на KaiOS?

Як Android та iOS, KaiOS має магазин додатків. Програми KaiOS засновані на HTML5, і їх можна завантажити з KaiStore. У магазині доступно понад 500 програм. Можливо, це не так багато програм — не порівняти з Apple чи Google, — але в ньому є деякі ключові програми. До гучних імен належать WhatsApp, Facebook, Google Assistant, Google Maps і YouTube.

Для багатьох людей це важливі програми, якими вони користуються щодня. Тож, хоча на KaiOS не буде якогось найновішого клієнта чергової соцмережі, але такий телефон все одно дозволить користуватися сучасним каналом зв’язку через месенджер WhatsApp, слухати потокову музику та дивитися відео і не заблукати завдяки наявності карт.

Окрім кількох відомих програм, у KaiStore є програми сторонніх розробників для Twitter, подкастів, списків покупок, погоди, музики та багатьох інших речей. Він не може конкурувати з величезним розміром App Store або Play Store, але KaiStore може запропонувати набагато більше, ніж традиційний кнопковий телефон.

Де купити телефони KaiOS?

KaiOS розроблено для телефонів із клавіатурами або клавіатурами, і це саме те, що ви знайдете в пристроях. Телефони KaiOS виробляють Nokia (HMD Global), Alcatel, Vodacom, Orange та низка інших менш відомих виробників.

Пристрої KaiOS, як правило, дуже доступні, але вони мають географічно обмежені продажі. Одним із найкращих пристроїв KaiOS є Nokia 6300 4G, яка коштує всього 70 доларів на Amazon. Він дає 2,4-дюймовий дисплей, 512 МБ оперативної пам’яті, 4 ГБ пам’яті, слот для картки microSD і можливість бути точкою доступу Wi-Fi.

Ви можете знайти більше телефонів KaiOS на Amazon, але багато моделей розраховані на мережі ринків, для яких вони призначені. Веб-сайт KaiOS є ще одним хорошим місцем для пошуку інформації про телефони. Пристрої KaiOS особливо популярні на ринках, що розвиваються, де смартфони не настільки доступні для громадян.

За матеріалами: Howtogeek

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я