Вівторок, 25 Червня, 2024

Топ-6 читалок для Android

Якщо ви любите читати, а під рукою Android-смартфон чи планшет, то пропонуємо вам найкращі програми, які допоможуть отримати задоволення від текстів.

Cool Reader

Це один зі старожилів читацького цеху. Перші версії Cool Reader з’явились ще тоді, коли поняття «смартфон» у сучасному розумінні навіть не існувало. Спочатку ця програма використовувалася для полегшення читання з екрана комп’ютера, а останні версії виходять на Android. Вона підтримує 12 форматів електронних книг, має зручний інтерфейс та багато налаштувань. Відрегулювати тут можна майже все: розмір шрифту, його тип та якість відображення, колір тексту та фону, виставити орієнтацію сторінки та інше. Програма також каталогізує літературу. З її допомогою можна відсортувати твори за авторами, назвами та серіями, а також виставити оцінки прочитаним книжкам. І до цього всього програма безоплатна – через все це в неї дуже багато прихильників.

FBReader

Ще один старожил, який цього року відзначив власне десятиріччя. За цей час програма зібрала велику аудиторію прихильників, які користуються нею як на стаціонарних ПК, так і на мобільних пристроях. FBReader за замовчуванням підтримує 14 форматів, а за наявності відповідних модулів – ще й PDF та DjVu. Крім того, що вона має багато налаштувань (в основному вони стосуються шрифтів та зовнішнього вигляду сторінок), програма також виступає і як дуже зручний каталогізатор. Наприклад, для кожної книги, що є у вашій бібліотеці на пристрої, вона показує обкладинку, текстову назву та відсоткову кількість прочитаних сторінок. Це дуже зручно тим, хто звик читати по декілька книжок одночасно. Програма доступна для великої кількості платформ, але серед мобільних – тільки для Android.

Aldiko Book Reader

На багатьох пристроях (особливо бюджетних планшетах) ви можете знайти цю програму встановленою за замовчуванням. І хоч її можна використовувати і на смартфонах, її інтерфейс більш пристосований до горизонтальної орієнтації та великих екранів. Працювати з нею зручно. Вона однаково корисна і для читання, і для ведення власної бібліотеки. Наприклад, книжки можна завантажувати для читання не лише з пам’яті пристрою, а й з онлайн-каталогів. Також доступні різні варіанти сортування та пошуку творів. І, звісно, опції самого інтерфейсу та екрана під час читання. А от із підтримкою форматів у ній не все гаразд. Працює вона лише з EPUB та PDF. Програма доступна в Google Play та має дві версії – безплатну та преміум-версію, що коштує 55 грн.

AlReader

Ця програма не зачіпає каталогізацію, а сконцентрована виключно на читанні. Для цього в ній створені всі умови, а саме – дуже багато опцій, які можна змінювати буквально на льоту. Наприклад, розмір шрифту можна коригувати безпосередньо під час читання жестами. А найбільш важливі функції винесені на невеличку панель інструментів у вигляді ярликів. В AlReader доступно дев’ять категорій налаштувань, а читати з її допомогою доволі зручно. Програма розуміє 12 розповсюджених і не дуже форматів електронних книг і навіть може їх витягати із ZIP-архівів. Завантажити програму безплатно ви зможете з Google Play.

Moon Reader

Більшість програм-читалок мають два варіанти роботи – денний та нічний. Ці режими визначають, як показується текст на екрані залежно від освітлення. У цьому ж додатку є ще режим «Сутінки»: такий собі компромісний варіант. Окрім цього, Moon Reader відзначається підтримкою дев’яти форматів книг та двох типів архівів (ZIP та RAR), зручним інтерфейсом, можливістю налаштування жестів і тонкою роботою зі шрифтами. Читати в ньому також зручно – інтерфейс гарно продуманий, усі необхідні функції під рукою, комфортно працювати можна як у вертикальному положенні пристрою, так і в горизонтальному. Завантажується програма з Google Play.

ZXReader

Свого часу ця програма користувалась великим попитом на ПК та Symbian. І хоч зараз її популярність дещо впала, це не означає, що нею не можна користуватись. Вона підтримує чотири розповсюджені формати книг та ZIP-архіви, уміє працювати з онлайн-бібліотеками, має всі необхідні налаштування. Для впорядкування колекції, правда, вона не підійде. Вбудований браузер може лише шукати та відкривати файли. Також декому може не сподобатися інтерфейс – він справді дещо застарілий і нагадує про часи минулої слави додатка. Проте якщо ви хочете просту та не перевантажену програму для читання, радимо звернути увагу. Детальніше з її функціями ви можете ознайомитися в Google Play.

Для Android існує ще багато програм-читалок. Але всі вони схожі за функціональністю з наведеною шісткою додатків, тож не будемо зациклюватися на схожих продуктах. А найближчим часом ми познайомимо вас з аналогічними програмами для iOS.

3 КОМЕНТАРІ

  1. У FBReader ещё один немаловажный плюс есть. Можно настроить синхронизацию среди Android устройств и запуская
    FBReader на другом устройстве будет открываться та же книга, та же страница на которой вы закончили чтение на другом устройстве.

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися