Microsoft навчить гаджети бачити очима користувача

Сучасні інтернет-сервіси вже давно вміють пропонувати користувачам цільову рекламу та результати пошукових запитів відповідно до їхніх уподобань. Дані про те, що може становити потенційний інтерес для певної людини, зазвичай формуються на основі попередніх пошукових запитів, раніше переглянутих сайтів та іншої подібної інформації. Однак корпорація Microsoft пішла далі і запатентувала технологію Eye Tracking, яка відстежує погляд користувача. Гаджети будуть знати, що бачив їхній власник.

Простий приклад розкриє особливості роботи нової системи. Перебуваючи в зоопарку, людина дивиться на ягуара, а потім переводить свій погляд на табличку на клітці, де зазначено, наприклад, породу тварини та ареал її проживання. Система фіксує ті об’єкти, на які звертав увагу користувач, і заносить їх до його профілю. Окрім цього, вона запам’ятовує географічні координати, дату, час та іншу метаінформацію. Пізніше, коли власник профілю введе в інтернеті пошуковий запит за словом «ягуар», система зрозуміє, що він шукає інформацію саме про чотириногого хижака, а не однойменну марку авто чи спортивну команду.

Переживати про приватність не варто: активація функції Eye Tracking можлива тільки після того, як користувач підтвердить свою згоду на збір персональних даних. А пристрої, оснащені нею, будуть передбачати авторизацію для отримання доступу до власника профілю з метою збереження конфіденційності особистої інформації.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я