Три речі, з якими не допоможе VPN – рятівник сучасного інтернету

VPN – це віртуальна приватна мережа (Virtual private network)

Сьогодні інтернет уже не є глобальною павутиною свободи та самовираження, і тому для безпечної роботи необхідно використовувати спеціальні інструменти захисту. Одним із таких вважається VPN, який радять майже при кожній проблемі з приватністю чи доступом в інтернеті. Але VPN не є панацеєю від усіх хвороб. Ось три речі, з якими VPN не допоможе.

VPN – це віртуальна приватна мережа (Virtual private network). Вона використовує наявну мережеву інфраструктуру, на базі якої створює захищений канал. Цей канал простягається до віддаленого сервера, який вже відкрито виходить в інтернет та підключається до сайтів і сервісів.

Використовуючи VPN, можна обійти блокування сайтів владою, недоступність контенту у вашій країні через бажання правовласника. Також можна підвищити безпеку комунікацій, наприклад, працюючи через VPN з публічної точки доступу Wi-Fi.

  1. Байдикувати на роботі, щоб шеф не дізнався

VPN здатний приховати інформацію, яка передається через цей канал. Однак сам факт відкритого VPN не приховується. IT-служби зможуть бачити, що співробітник щось таємно передає. Вони підключаться до комп’ютера такого співробітника за допомогою інструментів віддаленого управління. Це стандартне програмне забезпечення в корпоративному середовищі.

Часто компанії заздалегідь убезпечують себе та блокують можливість використання VPN на робочому комп’ютері.

  1. Захистити від вірусів та стеження

VPN може викликати відчуття безпеки. Однак це лише зашифрований канал до віддаленого сервера. VPN не здатний заборонити користувачу завантажити заражений вірусами додаток або відвідати шкідливий сайт. Через VPN так само легко, як і без нього, відкриваються фішингові електронні листи. Приватна віртуальна мережа не врятує від встановленого на комп’ютер кейлогера.

  1. Надати інтернет без інтернету

Для роботи VPN використовує вже наявну інтернет-інфраструктуру. Коли ця інфраструктура непрацює або перевантажена, VPN не допоможе вийти онлайн.

За матеріалами: CNet

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я