Чому техноіндустрія воює з рамками? Це не лише питання зовнішності

Технології все більше вбудовуються в наше щоденне життя

Подивившись на еволюцію дизайну гаджетів, можна помітити тенденцію: у них зменшуються рамки. Це має сенс у смартфонах, планшетах, ноутбуках, які необхідно носити із собою, маючи при цьому максимально великий екран. Однак у чому сенс боротьби за міліметрові рамки в гігантських телевізорах?

Старший директор продуктового дизайну Adobe Хой Вінх каже, що зникнення рамок – це легкий натяк на те, що технології все більше вбудовуються в наше щоденне життя. Рамки є наче кордоном, який чітко розділяє девайс та його оточення. Чим меншими стають рамки, тим більш природним сприймається гаджет.

За словами Вінха, виробники намагаються зробити так, щоб їхні девайси стали невід’ємною частиною людського житла. Стираючи кордони у вигляді рамок між гаджетами та реальним світом, вони спрощують взаємодію з технікою. Сам Вінха помічав за собою, що частіше користується пристроями з тонкими рамками.

З поширенням ери телебачення високої роздільної здатності (HDTV) телевізори почали перетворюватися не лише на екран, а на мистецтво, яке висить на стіні квартири. Уже у 2010-х Sharp та Samsung показували 60-дюймові телевізори з рамками близько 2 мм.

У ті роки комп’ютери залишалися пристроями з товстими рамками, поки Dell не випустив у 2012 році XPS 13. Цей 13-дюймовий ноутбук мав корпус, що раніше відносився до класу 11-дюймових лептопів. Усе завдяки крихітним рамкам його дисплея. Рамки тієї моделі були 10,8 мм, тоді як у сучасного XPS 13 нижня рамка становить 4,6 мм.

За Dell пішли інші виробники, разом з ASUS, Acer, HP. Apple трималася багато років, але свіжий 16-дюймовий MacBook Pro натякає, що і вона переймає цей тренд.

Смартфони також починали з великими рамками та крихітними дисплеями. Сьогодні ж ці гаджети не лише мають міліметрову відстань від краю екрана до краю корпусу. У деяких дисплей навіть загнутий на бічні грані. За це, правда, доводиться миритися з вирізами в екранах, каже аналітик Reticle Research Росс Рубін.

Сьогодні технології дійшли точки, коли простого зменшення товщини рамок вже недостатньо. Необхідно щось нове, наприклад, можливість згинати дисплеї.

За матеріалами: Engadget

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я