Що таке «часопролітна камера» (ToF) і навіщо вона в телефоні

ToF-камера – це такий собі сонар для телефонів, але замість звуку він використовує світло

У смартфонах останніх років на додаток до купи звичайних камер починає з’являтися ще одна з незвичною назвою «часопролітна камера» (time-of-flight, ToF). Вона вже є в iPhone X, Huawei Honor View 20, Oppo RX17 Pro, Huawei P30 Pro, скоро з’явиться у Samsung Galaxy S10 5G. Спробуємо розібратися, що таке «часопролітна камера» та які переваги вона дає.

ToF-камера – це такий собі сонар для телефонів, але замість звуку він використовує світло. Вона випромінює світло та реєструє час затримки, коли це світло надходить назад у камеру після відбиття від об’єкта. Завдяки цьому можна точно обрахувати відстань до предмета, на який наведена камера. Найчастіше для роботи використовується інфрачервоне світло. Роздільна здатність такої камери крихітна, якщо порівнювати зі звичайними фотосенсорами, – вона складає 0,03-0,3 мегапікселя.

Знаючи точну відстань до об’єктів, можна побудувати віртуальну 3D-карту простору перед об’єктивом смартфона. Також ToF можна використовувати як сенсор глибини простору.

Ідея часопролітних камер не нова, і її вже багато років використовують в електроніці. Одним із найбільш відомих прикладів є Microsoft Kinect 2 для приставки Xbox One. Саме завдяки цій технології у iPhone X з’явилися анімоджі – емоджі, які відтворюють вирази обличчя користувача.

Проривом є те, що цю технологію почали використовувати в смартфонах. На мобільниках ToF-камера може виконувати дві опції. По-перше, вона дозволить виокремлювати предмет зйомки від фону. Це в подальшому полегшить обробку кадру, наприклад, можна точніше додати ефект боке – розмиття фону.

Другою опцією ToF-камери на смартфоні є доповнена реальність. Із нею мобільник знатиме, як розміщаються предмети навколо нього. Точне знання розмірів об’єктів та відстані до них дозволяє отримати якісну роботу доповненої реальності.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я