Веб-камеру винайшли, щоб спостерігати за кавоваркою

після випуску веб-браузерів з функцією показу картинок у 1993 році для програми знайшлася нова роль – роль першої в світі потокову веб-камери.

Відеодзвінки стали сьогодні одним з головних засобів комунікації, особливо в робочих питаннях. Вони були б неможливі без веб-камери, історія якої починається з кавоварки. Цей тип камер винайшли, щоб спостерігати за кавоваркою в Кембриджському університеті.

Восени 1993 року в інтернет-ефір вперше вийшов XCoffee. «Цей новаторський технологічний проект почався ще 1991 року, – пише співавтор Квентін Стаффорд-Фрейзер, – коли Всесвітня павутина була не більше ніж проблиском в очах ЦЕРНу».

У той час Стаффорд-Фрейзер працював одним з п’ятнадцяти дослідників в «Троянській кімнаті» комп’ютерної лабораторії Кембриджського університету.

«Будучи бідними, збіднілими вченими, у нас на двох була тільки одна кавоварка з фільтром, яка жила в коридорі відразу за Троянської кімнатою, – згадує він. – Однак, будучи дуже цілеспрямованими і працьовитими вченими, ми випивали багато кави, і коли заварювався свіжий кавник, його часто вистачало ненадовго».

Стаффорду-Фрейзеру спало на думку залучити непотрібну відеокамеру з Троянської кімнати та направити її на кавник. Так можна було дізнаватися кількість доступної кави всередині, підключивши її до комп’ютера Acorn Archimedes.

Його колега Пол Жардецкі написав серверну програму, яка запускалася на цій машині і кожні кілька секунд знімала зображення кавника у різній роздільній здатності.

Стаффорд-Фрейзер написав клієнтську програму, яку міг запускати кожен, щоб підключитися до сервера та відобразити кавник розміром з іконку в кутку екрану. Зображення оновлювалося всього близько трьох разів на хвилину, але це було нормально, тому що кавник наповнювався досить повільно, і це були тільки відтінки сірого, що теж було добре, тому що кава теж була.

Отримана програма XCoffee початково призначалася тільки для надання інформації про стан кавоварки членам комп’ютерної лабораторії в інших частинах будівлі. Але після випуску веб-браузерів з функцією показу картинок у 1993 році для програми знайшлася нова роль – роль першої в світі потокову веб-камери.

Наступники Стаффорда-Фрейзера воскресили систему, переробили систему захоплення кадрів і зробили ці зображення доступними у Всесвітній Павутині.

«З тих пір сотні тисяч людей подивилися на кавник, що, безсумнівно, зробило його найвідомішим у світі» – розповів Стаффорд-Фрейзер. Він написав ці слова в 1995 році і у наступні роки XCoffee продовжував отримувати мільйони переглядів до свого остаточного закриття в 2001 році.

«Раніше ми могли бачити речі на відстані, – говорить він. – Ми могли б дивитися телевізійні програми, ми могли б дивитися в телескопи. Але тільки після того, як кавник Троянської кімнати потрапив в інтернет, ми змогли побачити, що відбувається зараз, десь ще в світі, на вимогу».

За матеріалами: Openculture

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я