Субота, 13 Липня, 2024

«Війна дронів» на сході України турбує США

«На закопченому полі бою на сході України, обидві сторони – українці, та їх російські супротивники використовують невеликі дрони, які можна купити в звичайному магазині, для створення дешевих ударних платформ, здатних скидати гранати і саморобні протипіхотні вибухові пристрої на своїх ворогів». Такими словами починається стаття на сайті coffeeordie.com, присвячена виступу генерала морської піхоти США Кеннета МакКензі про нову загрозу для американської армії.

На сході України російські окупаційні війська все частіше використовують дрони, для скидання гранат га позиції ВСУ. Цей тип загрози турбує військових США.

«Зростаюча загроза, створювана цими системами, в поєднанні з відсутністю у нас надійних можливостей для протидії їм, є найбільш тривожною тактичної розробкою з моменту появи саморобних вибухових пристроїв в Іраку», – сказав генерал морської піхоти Кеннет МакКензі, глава Центрального командування США, в понеділок під час віртуального заходу, організованого Інститутом Близького Сходу.

«Я говорю не тільки про великі безпілотні платформи розміром зі звичайний винищувач, які ми можемо бачити і боротися з ними за допомогою звичайних засобів ППО», – додав Маккензі. «Я говорю про пристрої, які ви можете піти і купити в США в магазині прямо зараз за тисячу доларів».

Під час війни в Іраку і Афганістані повстанські сили використовували саморобні вибухові пристрої, або СВП, щоб завдати шкоди силам США та їх союзників. Ворожі СВП стали причиною смерті близько 60% від усіх загиблих американців в Іраку і близько половини загиблих американців в Афганістані – всього понад 3500 чоловік. Загроза стала настільки поширеною, що сили США розробили нові броньовані машини, здатні витримувати вибухи СВП.

Як і СВП, невеликі збройні дрони – це дешеві, відносно низькотехнологічні системи озброєння, які противник може використовувати, щоб отримати перевагу над американськими військами.

«Ці системи недорогі, їх легко модифікувати та використати в якості зброї, і їх легко поширювати», – сказав Маккензі. «Вони надають противникам оперативну можливість відстежувати і націлюватися на об’єкти США та партнерів, в той же час забезпечуючи «правдоподібне заперечення» (як РФ робить вигляд, що не веде війну в Україні – ред.) і непропорційно високу віддачу від інвестицій на користь нашого противника».

Терористичні групи, включаючи ІГІЛ, додали в свої арсенали невеликі бойові дрони. Точно так же підтримувані Іраном ополченці, що діють в Іраку, використовували дрони з боєприпасами для нанесення ударів по противникам Тегерана, що не спровокувало у відповідь ланцюжок доміно, який міг би привести до відкритої війни.

Традиційні зенітні системи озброєння, такі як ракети земля-повітря, не можуть збивати дрони розміром з обідню тарілку. Військові Азербайджану використовували безпілотні літаки для летального впливу під час бою проти вірменських сил в Нагірному Карабаху. Вірменська протиповітряна оборона, призначена для знищення пілотованих літаків, виявилася в значній мірі неефективною проти дронів.

Зі свого боку, збройні сили США тепер оснащені спеціалізованим обладнанням, включаючи електромагнітну гармату DroneDefender V2, призначену для створення перешкод радіоуправління дронів і командним сигналам GPS. Військові США використовують спеціальні підрозділи захисту від безпілотних літальних апаратів.

Маккензі сказав, що ці нові захисні системи і тактика є «кроками в правильному напрямку», але попередив, що «технологія сприяє атакуючому, а не тому, хто захищається».

«Мене це турбує, тому що я думаю, що ми спостерігаємо появу нового компонента війни, частини системи систем, і за тим, як ми будемо долати цей виклик, будуть уважно стежити наші конкуренти і наші противники”, – додав генерал.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися