Війна консолей скінчилась: PlayStation та Xbox йдуть у різних напрямках. Яку приставку вибрати?

Можливо, до кінця наступного року володіння PlayStation чи Xbox означатиме більшу різницю, ніж будь-коли

Уже за кілька місяців гравці отримають нове покоління ігрових приставок – Sony PlayStation 5 та Xbox Series X. Але прямого протистояння між ними не буде – вони вибрали різні стратегії. Розглянувши їх детально, можна вибрати найбільш оптимальну для себе приставку.

Над консолями наступного покоління все ще залишається певна невідомість. Наприклад, Sony показала зовнішній вигляд PlayStation 5 та очікувані для неї ігри. Однак головне – вартість – ще невідома. Також невідома сумісність з іграми для попередніх PlayStation та які сервіси будуть доступні гравцям. Вартість Microsoft Xbox Series X також ще невідома.

Шляхи приставок розійшлися

Sony продовжує посилювати свою сильну сторону видавця красивих насичених технологіями ігор з продуманим сюжетом. Серед них – Horizon: Forbidden West, Ratchet & Clank: Rift Apart, Demon’s Souls.

Microsoft вибрала для Xbox Series X стратегію провайдера великої кількості ігрових серверів. Вона обіцяє тисячі ігор, як старих для Xbox One та Xbox 360, так і оригінальних для Series X. Ігрова бібліотека буде доступна як на приставці, так і на ПК. Також Xbox пропонує сервіс Game Pass із сотнями ігор за невелику місячну передплату.

Питання не в приставці, питання в гравцеві

Стратегії Sony та Microsoft зробили так, що питання «яка компанія є найкращою» вже не особливо важливе. Більш важливим стало питання «який ти гравець».

Любителями емоційних історій про пригоди головного героя варто звертатися до Sony. Лише вона може надати такі сюжети, як у Uncharted чи God of War.

Кому хочеться вибору та можливості грати на різних пристроях, більше підійде Xbox Series X.

Стратегія Sony чимось нагадує стратегію Nintendo, чия найбільша перевага полягає у використанні своїх знаменитих брендів, разом з Mario та Pokmon. Sony також сигналізує про бажання створити ігровий всесвіт, додавши героїв з фільмів Marvel.

У Xbox інший аргумент – це чудова екосистема. Сервіс Game Pass уже має 10 млн передплатників. Лояльну аудиторію розширить сервіс xCloud, який дозволить користувачам Xbox та Windows мати доступ до ігор з будь-якого пристрою, зі смартфонами та планшетами включно. У Sony немає відповіді на таку можливість.

Наприкінці

Sony та Microsoft поки не намагаються грати в гонку, пропонуючи користувачам однакові можливості. Компанії, схоже, не хвилюються про дії конкурента. І, можливо, у цьому суть, адже ігрова індустрія вже перевищила за масштабами індустрію кіно. У світі щонайменше 2,5 млрд геймерів, і ця кількість продовжує зростати. Цього досить, щоб виробники консолей отримали певну свободу дій. Можливо, до кінця наступного року володіння PlayStation чи Xbox означатиме більшу різницю, ніж будь-коли.

За матеріалами: Washington Post