Світ CyberPunk 2077 може стати реальним: компанія попрохала дозволу стати локальною державою

Компанії офіційно стануть локальною владою, отримавши право створювати місцевий уряд, судову систему, податки, розбудовувати інфраструктуру, керувати природними ресурсами на цій території

Події популярної гри CyberPunk 2077 проходять у світі, яким керують корпорації. Це може стати реальністю – компанії пробують відкрито замінити собою державні органи і самостійно керувати життям людей, які проживають на належній їм території. Американська фірма Blockchains LLC подала заявку на такий експеримент. Якщо її погодять, компанія започаткує місто, в якому створить власну владу, школи, правоохоронні органи, суди та інші служби.

Директор Blockchains LLC Джеффрі Бернс бачить місто, в якому люди вивантажуватимуть усі свої онлайнові дії (їх називають цифровим зліпком) у блокчейн. Онлайн будуть їхня фінансова історія, медични записи, персональні дані.

Менеджер створив чернетку законопроєкту, яку подав законодавцям США до розгляду. Берс вважає, що традиційна влада не надає достатньо гнучкості для реалізації нових використань технології блокчейну.

Бернс не лише мріє про таке місто, а й активно працює над його втіленням. Будівництво може початися вже у 2022 році в 19 кілометрах на схід від міста Рено в штаті Невада. За 75 років планується побудувати 15 000 домівок та 3 млн квадратних метрів комерційної площі.

«Повинне бути на цій планеті місце, де люди хочуть почати з нуля і казатимуть: «Ми не робитимемо так тому, що вже так робили», – каже Бернс.

Бернс хоче, щоб Невада змінила свої закони, дозволивши інноваційні зони. У них компанії офіційно стануть локальною владою, отримавши право створювати місцевий уряд, судову систему, податки, розбудовувати інфраструктуру, керувати природними ресурсами на цій території.

За інформацією Associated Press, законодавці Невади заінтриговані пропозицією, хоча й скептичні до неї. Деяка частина законодавців штату хоче диверсифікувати залежну від туризму економіку Невади. Інші бояться можливих наслідків для бізнесу.

Великі техногіганти вже фактично контролюють життя людей, отримавши велику владу в онлайновому та офлайновому просторах. Наприклад, Google, Facebook, Amazon перетворили свободу в інтернеті на монополію. Ситуація така, що Facebook радить не носити одяг та речі з її логотипом, бо боїться за безпеку. Капітали техногігантів дозволяють їм отримувати контроль над критично важливою інфраструктурою.

У Blockchains LLC лобіюють свою ідею замінити собою державу, виплачуючи політикам бонус за рекламу. Губернатор Стів Сісолак отримав $60 000 від компанії. Політик сказав, що пропозиція трансформує Неваду в «епіцентр цієї нової індустрії та створить високооплачувані робочі місця та виручку, яка йде з ними».

Якщо законопроєкт перетвориться на закон, технологічні компанії можуть отримувати 200 квадратних кілометрів території, пообіцявши інвестувати $1 млрд. Верховними керівниками цієї території буде комісія з трьох осіб, двоє з яких будуть представниками компанії.

Політик Ланс Гілман, який працював на Blockchains LLC у 2018-2019 роках, підтримує ідею приваблення технокомпаній, щоб збільшити населення регіону. Однак він каже, що є багато невідомого в передачі влади новій юрисдикції.

До речі, наприкінці 2020 року Google оголосив про бажання будувати ціле місто. Воно має розміститися на 40 акрах поруч із містом Маунтін-В’ю і запропонує офісні простори, магазини, майданчики для розваг. Маунтін-В’ю – рідне місто для Google, і там знаходиться штаб-квартира пошукового гіганта. Google володітиме більшою частиною об’єктів на території нового кампусу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я