П’ятниця, 24 Травня, 2024

Він загубив свій MackBook, а повернув цеглину і довелося залучати директора Apple Тіма Кука

На початку року ведучий порталу TokyoDev Пол МакМахон купив новий M2 MacBook Air за 220 800 єн (приблизно 1500 доларів США) в онлайн-магазині Apple Japan. Він не потрудився налаштувати опцію пошуку гаджета Find My і це дало початок дивній історії його новенького лаптопа, в якій взяв участь навіть директор Apple Тім Кук, або, принаймні, його помічник.

Обмін макбуками в аеропорту

У багатьох комедійних фільмах зав’язка сюжету базується на тому, що дві людини обмінялися однаковими речами і не одразу виявили підміну.

Саме це сталося і з МакМахоном. Під час проходження перевірки в аеропорту він, як і потрібно, вийняв свій MacBook Air Midnight Blue із рюкзака, поклав його на підніс і, пройшовши службу безпеки в аеропорту, знову взяв лаптоп.

Принаймні, чоловік так думав, що взяв свій лаптоп. Приблизно за 30 хвилин до посадки на рейс він дістав свій ноутбук, щоб трохи попрацювати. Але він відкрив ноутбук, його зустрів профіль незнайомця. Очевидно, вони помінялися ноутбуками, проходячи перевірку безпеки.

МакМахон помчав назад, щоб повернути незнайомцю ноутбук і пояснити ситуацію. Але поки охорона змогла ідентифікувати рейс незнайомця, він уже злетів.

Чоловік заповнив форму про загублену річ в аеропорту та сів у літак пригнічений. Він сподівався, що вдасться повернути ноутбук, але, щоб підготуватися до гіршого, замовив ще один новий MacBook, використовуючи Wi-Fi у літаку.

Вам прийшла «цеглина», з вас $500

Трохи більше ніж через тиждень після того, як МакМахон втратив свій MacBook, він отримав електронний лист від когось з Об’єднаних Арабських Еміратів. У посланні повідомлялося, що вони мають його ноутбук і запитували, чи має він їхній. Чоловік відповів, що повернув їхній охороні аеропорту, і попросив повернути свій.

Вони погодилися надіслати його назад, але, здавалося, трохи не знали, як його повернути. Частково це могло бути тому, що вони не володіли вільно англійською. Стало зрозуміло, що єдиний спосіб повернути лаптоп — це самостійно оплатити послуги кур’єра.

Приблизно через місяць після отримання першого електронного листа прийшла посилка з ОАЕ. Доставка виявилась досить дорогою – DHL стягнула  66 519 ієн, що було більше, ніж початкова оцінка, яку вони мені дали. Також потрібно було заплатити 11 100 єн імпортного мита за ноутбук, навіть попри те, що він уже належав МакМахону. Загалом доставка обійшлася у майже 500 доларів США.

Чоловік з нетерпінням відкрив коробку, в якій був виразно екзотичний аромат — духів чи спецій. Звісно, був MacBook Air Midnight Blue, загорнутий у бульбашкову плівку. Відкривши його, чоловік побачив японську клавіатуру. Поки що все добре.

Однак під час завантаження було щось трохи дивне. Замість того, щоб побачити екран входу в операційну систему, чоловік побачив «Активувати Mac» і йому було запропоновано вибрати мережу Wi-Fi. Він зробив це, а потім йому показали екран «Блокування активації».

Було дивно, адже Apple ID МакМахона використовує електронну адресу на домені tokyodev.com, а не iCloud. Була ще опція «Використовувати пароль пристрою», але пароль МакМахона не підійшов.

Без начальника не обійтися, кличте Тіма Кука

МакМахон не особливо турбувався, адже він офіційно купив MacBook в магазині Apple, і тому подумав, що розблокування гаджета має бути досить простим.

Чоловік переглянув форму запиту на підтримку, додавши рахунок-фактуру з магазину Apple і почав чекати.

Після двох тижнів очікування йому це набридло, і він зателефонував у службу підтримки Apple. Представник їхньої служби підтримки зміг підтвердити, що МакМахон подав запит на відключення блокування активації, але відповідальна за це команда відхилила його запит того ж дня (але він не отримав жодного сповіщення про це).

Представник служби підтримки хотів справді переконатися в усьому, і включив використання віддаленого доступу на iPhone МакМахона. Експерти Apple були здивовані, побачивши, що заблокований MacBook відображається в списку пристроїв iCloud МакМахона, але на екрані розблокування MacBook з’являється інший обліковий запис iCloud.

Згодом вони дійшли висновку, що проблема могла бути в тому, як МакМахон подав запит на підтримку. Служба підтримки запитала дату покупки. Мак Махон ввів дату рахунка, тоді як потрібно було ввести дату замовлення.

МакМахон подав новий запит. Через чотири дні він отримав електронний лист про перший запит на блокування активації із відмовою. Через десять днів після того, як він отримав цей електронний лист, він не отримав жодної інформації щодо свого другого запиту на розблокування.

Вичерпавши інші шляхи, МакМахон спробував написати Тіму Куку.

«Тема: запити на підтримку блокування активації відхилено

Мій загублений MacBook повернули мені з увімкненим блокуванням активації. Незважаючи на те, що я надав квитанцію з Apple Store, мій запит на зняття блокування було відхилено. Я написав статтю про свій досвід, яка потрапила на вершину популярної соціальної мережі «Hacker News». Я хотів би мати щасливий кінець цієї сумної історії.»

Через чотири робочі дні МакМахон отримав відповідь від одного з виконавчих помічників Тіма Кука в Японії. Після цього протягом наступних двох тижнів вони обмінювалися електронними листами та дзвінками, під час яких асистент зміг розібратися в суті.

Вони пояснили мені, що MacBook було стерто в середині серпня (після того, як МакМахон його втратив), а потім повідомили про втрату через щойно створений обліковий запис iCloud з електронною адресою.

Запити МакМахона на розблокування було відхилено згідно з їхньою політикою не розблоковувати пристрої, про які було повідомлено як про втрачені, навіть якщо було надано оригінал підтвердження покупки.

Однак завдяки документації, яку МакМахон зміг надати, вони переконалися, що це його MacBook, і тому розблокували його.

Чи спрацювало б таке звернення, якби МакМахон не був відомим у певних колах і його стаття на порталі Hacker News не набула розголосу? МакМахон каже, що не впевнений, але здається ймовірним, що стаття, принаймні сприяла. У підсумку, чоловік каже, що якщо є проблема, яку неможливо вирішити за допомогою звичайних каналів, варто спробувати надіслати Тіму Куку електронний лист.

Що насправді сталося з MacBook

Apple повідомила, як було заблоковано лаптоп: дані на комп’ютері стерті, операційна система заблокована в новому обліковому записі iCloud, а потім цей акаунт повідомив про втрату ноутбука.

Але Apple не відповіла на питання «чому». Який стимул робити це для людини, яка повернула МакМахону його MacBook. Тож він надіслав цій людині електронний лист про скидання налаштувань ноутбука, і після кількох електронних листів він більш-менш дізнався, що сталося.

Хоча людина не скинула його самостійно, вона віднесли його в магазин і попросила розблокувати. У магазині його не розблокували, але очистили.

Незважаючи на те, що магазин не розблокував ноутбук для людини, її попросили заплатити за послугу скидання. Коли МакМахон запитав, чому магазин попросив заплатити попри відсутність розблокування, людина перестала відповідати.

Теорія МакМахона полягає в тому, що в магазині скинули MacBook і повідомили про його втрату з новим ідентифікатором Apple.

Можливо, так робітники магазину хотіли вимагати додаткові гроші від цієї людини, заблокувавши ноутбук повторно. Або, можливо, магазин хотів бути впевненим, що він єдиний, хто зможе розблокувати ноутбук, і тому повернули MacBook, сказавши людині, що вони знайшли спосіб його розблокувати, але лише якщо людина заплатить більшу суму.

Це пояснює, чому нова адреса iCloud починається з «П». Магазин побачив ім’я Пол Макмахон на екрані входу, і створив електронну адресу, яка звучала так, ніби вона могла бути МакМахона, щоб дати їм правдоподібне заперечення, коли людина побачила екран блокування.

За матеріалами: Tokyodev

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися